Акціонери Київської Русі вивели 44 млн доларів в офшори

14 квітня 2017, 18:29
93
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Акціонери Київської Русі вивели 44 млн доларів в офшори - фото

Кошти вкладників банку Київська Русь на рахунках його власника в Австрії

Видане Національним банком рефінансування та частину активів власники банку Київська Русь вивели через австрійський банк

Акціонери та менеджмент банку Київська Русь причетні до виведення з України 44 млн доларів коштів клієнтів банку. Таку заяву зробив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, в управлінні якого фінустанова перебуває з моменту визнання неплатоспроможною, з березня 2015 року.

«До введення тимчасової адміністрації, кошти виводились через схемне кредитування юридичних осіб, придбання у заставу під кредити сміттєвих цінних паперів та через операції з Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія)», – повідомляє ФГВФО на своєму сайті.

Як відомо, українським банкам в Україні заборонені операції із Meinl Bank. Австрійська фінустанова Meinl Bank через кореспондентські рахунки українських банків допомогла вивести сотні мільярдів гривень із низки банків, які наразі перебувають у стані ліквідації. Серед них Актив-Банк, CityCommerceBank та інші.

На кореспондентському рахунку банку Київська Русь в Meinl Bank на день введення тимчасової адміністрації було 44 млн дол, і усі ці кошти у липні 2015 року були списані австрійською фінустановою в рахунок виконання зобов‘язань та погашення боргу компанії, кінцевим власником якої є засновник банку Київська Русь.

На сьогодні, за фактом протиправного заволодіння коштами банку колишнім його акціонером, за заявою уповноваженої особи Фонду органи прокуратури розпочали кримінальне провадження. А основний екс-власник банку Віктор Братко перебуває у розшуку.

Також, як повідомили у Фонді гарантування, працівники банку «намалювали» у фінансовій звітності вартість активів Київської Русі у розмірі 5,63 млрд грн. Натомість, за даними незалежних ліцензованих оцінювачів, їхня ринкова вартість становить 1,34 млрд грн.

У структурі активів банку 80,7% кредитів, на суму 4,54 млрд грн, також є нереальними та існують лише на папері. 31,1% кредитного портфеля юридичних осіб (на суму 1,28 млрд грн) – кредити, видані фіктивним чи підставним суб‘єктам господарювання.

При цьому протягом 2014 року менеджмент банку Київська Русь 14 разів отримував кредит рефінансування від Національного банку на загальну суму 1,7 млрд грн. Ці кошти мали направляти на покриття розриву ліквідності, під час відтоку коштів клієнтів. Востаннє банк звернувся по кредит рефінансування у лютому 2015-го. За місяць до визнання фінустанови неплатоспроможною НБУ надав йому позику у розмірі 59,67 млн грн.

Як повідомили НВ Бізнес у Нацбанку, станом на 1 березня 2015 року заборгованість Київської Русі перед регулятором становила 384 млн грн. Переважно в заставу під рефінанс банк надавав НБУ державні цінні папери.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Головне

Політика

Сьогодні, 13:11

thumb img
Півмільярда – за два місяці. Скільки кандидати у президенти України витратили на телевізійну рекламу
Культура

Сьогодні, 18:25

thumb img
Знайшли в Нью-Йорку. США повернуть Музею Ханенків втрачену під час німецької окупації картину
Події

Сьогодні, 07:15

thumb img
У зоні ООС загинув один військовий, троє поранені