Аеропорт Жуляни б'є рекорди

11 квітня 2017, 08:56
За перший квартал цього року міжнародний аеропорт Київ (Жуляни) обслужив 294 тис. пасажирів

Цей показник виріс на 81% щодо перших трьох місяців 2016 року, повідомляє прес-служба аеропорту.

На міжнародних рейсах було обслуговано – 277,6 тис. осіб, на внутрішніх – 16,3 тис. пасажирів.

Відео дня

Всього за перший квартал було реалізовано понад 4,4 тис. рейсів на приліт і виліт, що на 44% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільш популярними міжнародними напрямками були – Дубай (ОАЕ), Мінськ (Білорусь), Шарм-ель-Шейх (Єгипет), Будапешт (Угорщина), Анкара (Туреччина), Дортмунд (Німеччина). Внутрішні – Одеса, Запоріжжя, Львів.

В цьому році зростання пасажиропотоку аеропорту забезпечують два чинники. Перше – це розвиток чартерного сегменту. Тобто ті авіакомпанії, які базуються в Жулянах (Браво, Анда Ейр) нарощують свою чартерну програму, зазначає експерт з транспорту Сергій Хижняк. Друге – це регулярний сегмент. За словами Хижняка, Wizz Air відновила рейси після того, як скоротив їх кількома роками раніше.

На цей момент потік пасажирів, яких обслуговує аеропорт, наближається до піку 2013 року, розповідає керівник прес-служби аеропорту Київ Галина Богданенко. Вже влітку керівництво аеропорту очікує збільшення пасажиропотоку у два рази, порівняно з минулим роком. “Крім того, в аеропорт з початком весняно-літньої навігації приходять три нові компанії: LOT, Alitalia, Pegasus. А також відновлює польоти Georgian Airlines", - пояснила НВ Бізнес Богданенко.

Екс глава Державіаслужби Денис Антонюк додає, що причинами зростання може бути частково відкладений попит. “Але в цілому причина проста - серйозне падіння цін на перельоти українських авіаперевізників. Плюс зростання ВВП", - констатує він.

Нагадаємо, минулого року аеропорт Жуляни обслужив майже 1,13 млн осіб, що на 20% більше, ніж у 2015 році.

У разі якщо такі темпи збережуться, то Жуляни обслужать більше, ніж у піковому 2013 році (1,83 млн осіб – НВ). Цьому сприятиме нещодавнє відкриття аеропортом законсервованого терміналу D у зв'язку зі зростанням міжнародних пасажирів. Адже раніше, після революції, вони законсервували термінал D і перевели внутрішні рейси в свій основний термінал А.

За словами Богданенко, в цьому році пасажиропотік буде рости і далі. Адже існуючі авіакомпанії збільшують частоту рейсів і відкривають нові напрямки. Сьогодні аеропорт веде переговори з грецькою авіакомпанією і туніською. Також YanAir відкриває нові напрямки і чекає призначень. "Тому до кінця року ми плануємо обслужити близько 1,8-2 млн пасажирів", - прогнозує Богданенко.

На думку Антонюка, зростання пасажиропотоку аеропорту в цьому році буде передбачуване, оскільки Україна незабаром має отримати безвізовий режим з ЄС. І до популярних напрямків крім Польщі додадуться ще Німеччина та Італія.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X