5 жорстких запитань до Ярослава Дубневича. Скандальний депутат прокоментував свій вплив на Укрзалізницю

20 квітня 2018, 21:27

Богдан і Ярослав Дубневичі – одні з найскандальніших депутатів Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка. Бізнес братів Дубневичів давно та міцно пов'язаний із залізницею, на якій вони заробляють мільярди.

Звинувачення в корупції в сторону Дубневичів звучали неодноразово, в тому числі з вуст міністра інфраструктури Володимира Омеляна. За твердженням ЗМІ інтереси депутатів в Укрзалізниці відстоює член правління держпідприємства Сергій Михальчук і колишній керівник компанії Михайло Костюк.

Відео дня

В кінці 2017 року ситуацією в компанії зацікавилися правоохоронні органи. Генеральна прокуратура України спільно з Національною поліцією в листопаді, проводила близько 50 обшуків в підрозділах Укрзалізниці в шести регіонах України у справі про зловживання в особливо великих розмірах і про злочинну змову з метою корупційних доходів. Як тоді повідомляв Омелян, під підозру потрапили Дубневичі, Михальчук, Костюк. Причетність до корупційних потоків Дубневич заперечував, як і конфлікт інтересів.

Слідчі дії успіху не мали. Прес-секретар Генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що 13 квітня цього року в Укрзалізниці знову проводилися обшуки. Однак, у кого саме ні вона, ні керівництво компанії не назвали, але підкреслили, що обшуки пов'язані зі справою кінця 2017 року.

Сумнівні схеми в Укрзалізниці – всього лише частина звинувачень на адресу скандальних депутатів. З державних реєстрів відомо, що Дубневичі є бенефіціарними власниками двох ТЕЦ на Львівщині – в Новояворівську і в Новому Роздолі. Однак і тут не все чисто. У НАБУ звинувачували Дубневичів в тому, що купивши газ за цінами для населення вони продали його промисловим споживачам.

Кореспондент НВ Бізнес зустрів Ярослава Дубневича на конференції Ukranian Infrastucture Forum і поставив йому низку неприємних запитань.

- У вашій декларації йдеться про те, що ви задекларували 715 млн грн і приблизно 700 об'єктів нерухомості. Звідки такі кошти і нерухомість?

- Я не чиновник, а людина, яка прийшла з великого бізнесу. Ми разом із братом ще з 2000 здавали декларації. У цих деклараціях ми показували і кошти, і майно. Більшість цього майна, що я подав у своїй декларації, куплено в зв'язку з проблемами, які відбувалися в 2009 році. Тоді будівельний бізнес, один із напрямів яким ми займалися, вступав в кризу. Ми змушені були як власники інвестувати, щоб завершити недобудовані будинки, в які вже вклали люди через фонд фінансування будівництва. Ціни піднялися, і ми, як власники були змушені вкладати і викуповувати частину квартир, щоб завершити це будівництво. У 2017 році кількість об'єктів зменшилася, тому що вони продані. Зрештою кошти, які на даний час були показані як кошти, які є в готівці, більшість з них переведені на рахунки в українських банках.

- Є точка зору, що в Укрзалізниці є тіньова каса. Коли всі начальники управлінь передають свої нелегальні доходи нагору і ці кошти використовуються для наповнення партійної каси БПП і особистого збагачення. Причому говорять, що ви є кураторм цих схем. Чи це так?

- Це повна брехня, я не причетний до цієї ситуації. Я не знаю про випадки тіньового збору в Укрзалізниці. Коли інформація буде я відразу дам її СБУ, Генпрокуратурі, НАБУ, як не раз робив у своїй діяльності як глава транспортного комітету.

- Тобто ви стверджуєте, що нічого подібного не відбувається?

- Я не хочу це стверджувати чи заперечувати. Про це знають тільки в Укрзалізниці. Вони менеджери, які отримують величезні зарплати.

- Вас раніше звинувачували в крадіжці природного газу на 1,5 млрд грн. Проводили слідчі дії. Що ви з цього приводу думаєте?

- Я народний депутат і займаюся законотворчістю. Багато інсинуацій і багато бруду ллється з різних засобів інформації. Я завжди підкреслював і підкреслюю: я не займаюся бізнесом. Я переконаний, що ближче до виборів ви почуєте ще більше різних звинувачень в мою сторону з боку суперників.

- Так все ж таки ви поцупили природний газ?

- Ярослав Дубневич використовує газ у своїй квартирі і чемно платить гроші за використаний газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X