Психолог і навчання за кордоном: керуючий партнер Salateira про те, що порадив би собі 10 років тому

6 квітня 2018, 08:31

Керуючий партнер мережі ресторанів Salateira Олександр Савілов ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

10 років тому мені було б 23 роки. У цьому віці мною керували емоції і дуже важко було прислухатися до будь-яких рекомендацій. Але якби я тоді більше до себе прислухався, то дав би такі поради:

Відео дня

  • Звернись за допомогою до психолога, коуча, гуру, щоб визначити свої справжні бажання. Не пожалій на це сил, часу, грошей.
  • Якщо ти не хочеш зараз сім'ю (а я знаю, що не хочеш), не будуй ніяких тривалих стосунків. Дуже чітко слідуй своїм істинним бажанням. Не витрачай сили і час на псевдо-сімейні стосунки.
  • Їдь вчитися тому, як треба будувати бізнес. Обов'язково за кордон. Вибери кращу освіту в цій сфері і зроби все, щоб її отримати. Важливий не сертифікат, який ти отримаєш, а реальні знання. Тобі як підприємцю, не потрібні сертифікати та дипломи, тільки практичні знання.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Я оцінюю людей за їх результатами і ніяк інакше. Через рік мають бути відчутні результати діяльності, якими сам співробітник пишався би і хотів більшого, і я був би радий надати йому такі можливості.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Для мене найкращим прикладом з українських компаній є агропромхолдинг Астарта, компанія мого вітчима. Це великий і дуже складний виробничий бізнес. Мене надихає їхній масштаб і складність питань, з якими вони стикаються, а також їх амбітність. Вихід на IPO в 2006 році був з області фантастики.

© EPA

Із зарубіжних компаній мені подобається McDonalds. Я не поділяю їхнього підходу до їжі, але система організації бізнесу одна з кращих у світі. Це вражає і дуже надихає.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© elchik_u via Instagram

З книг я б радив прочитати Юваля Ноя Харарі Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього. Сподобалася тим, як легко можна передати історію людства в такій невеликій книзі.

Кадр з фільму Три білборди під Еббінґом, Міссурі / © Blueprint Pictures

Мені не подобається 95% фільмів у прокаті. Я страшний критик. Можу порадити подивитися відмінну французьку комедію Прекрасна і зелена, але це не новий фільм. Це кіно корисне для психічного здоров'я і для того, щоб нагадати про справжні цінності. Зі свіжого – Три білборди. Сподобався неймовірною грою акторів, за що він і отримав два Оскари.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Не слухаю нічого крім ведичних мантр останні кілька років, це вже як постійна медитація. Серед мантр є улюблені виконавці, Jahnavi Harrison, наприклад. З дуже скромного набору того, що я недавно чув крім мантр, сподобалася пісня Басти Сансара. Нещодавно був на живому концерті Марії Чайковської, сподобалася її пісня Море, яку вона там вперше заспівала.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Допомагає абсолютно. Я дуже люблю Telegram, Trello, CoinKeeper (для особистих фінансів). Досвідчений користувач календарів, пошти та інших можливостей смартфонів. У мене тремтять руки від всіх цих інновацій, постійно пробую щось нове, підписаний на бета-тести iOS прошивок, встановлюю їх як тільки з'являються.

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я вважаю, що потрібно відпочивати часто, ставити відпочинок як дедлайн на роботі і як приз за досягнення результату. Медитувати. Вже доведено науково, що медитація відновлює когнітивні здібності людини сильніше ніж сон. Обов'язково використовувати техніки особистого тайм-менеджменту. Лайф-тайм планувати так само суворо, як і ворк-тайм.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X