Пиши, сокращай та Гра престолів: засновник академії ШАГ розповідає про книги та серіали, на які варто витратити час

9 березня 2018, 09:32

Засновник і генеральний директор комп'ютерної академії ШАГ Дмитро Корчевський ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та серіали, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Перший – думай повільно, вирішуй швидко. Другий – слухай інтуїцію. Третій – краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти. Розумна людина в складних ситуаціях допоможе знайти рішення, запобігти проблемам, що будуть супроводжувати, і виходить, що навіть локально неуспішна взаємодія народжує хороший результат. А знайдене з дурнем дуже швидко зруйнується, і ситуативний виграш не має ніяких перспектив.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму, ви сказали, що зробили правильний вибір?

Кожен співробітник – це інвестиція, а хороша інвестиція – це та, яка приносить результат. Коли я хочу чогось від людини, я говорю про це відразу. Якщо мій вкладений час приніс той результат, який я очікував, то це означає, що вибір правильний і можна продовжувати співпрацю. Ця схема працює і навпаки – коли результатів немає, ми прощаємося. Рік – достатній термін, щоб оцінити вклад співробітника в компанію в повному обсязі.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© masha.reads via Instagram

Читаю дуже багато. Краща книга, яку обов'язково потрібно прочитати всім, – це Мислення швидке і повільне (в рос перекладі – Думай медленно... решай быстро) Деніеля Канемана. Також виділю 45 татуювань менеджера Максима Батирєва. Рекомендую до прочитання всі книги Іцхака Азідеса – Ідеальний керівник, Управление жизненным циклом корпораций, а взагалі можна починати з будь-якої. Для людей, що пишуть – це Пиши, сокращай, а для людей, які займаються рекламою – це Маркетинг без диплома Джона Янча.

© manjater via Instagram

Що стосується фільмів, то я люблю ті, які допомагають мені розслабитися, переключитися. А тому частіше обираю серіали: Гра престолів, Краще подзвоніть Солу, Теорія великого вибуху. Дивлюся їх, як правило, під час своїх численних перельотів – тоді у мене є можливість і відпочити трохи, і попрацювати в спокійній обстановці. У житті так вже рідко виходить.

Кадр з серіалу Теорія Великого вибуху / © Chuck Lorre Productions

4. Як смартфон допомагає в бізнесі, і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Треба сказати, що з того моменту, як я почав вести бізнес, світ змінився в управлінні. Не уявляю, якби в 1999 році у мене було 49 філії, як зараз. Завдяки смартфону я постійно на зв'язку, зі мною завжди можна обговорити будь-яке питання. Якби це було не так, я був би не в змозі вирішувати жодні бізнес-проблеми.

Особливими застосунками не користуюся, тільки Messenger, Skype, Viber, Telegram. Все, що мені потрібно, це вчасно зателефонувати або написати. За допомогою смартфона я можу зазирнути всередину кожного свого бізнесу, в якій би точці земної кулі він не був.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як кажуть, якщо знайдеш хобі на все життя і зробиш його бізнесом, ти ніколи не будеш ходити на роботу. Все, що я роблю – це лайфстайл. Секрет дуже простий – роби тільки те, що тобі подобається, а те, що не подобається – делегуй.

6. Де шукати натхнення?

Натхнення нас оточує, воно всюди. Це такий баланс енергій, коли вхідний потік більше, ніж вихідний. І знайти те, що живить твій потік, не так складно. У кожної людини є це, просто потрібно намацати. Я часто бачу, як часто люди витрачають час на те, що їм не подобається: ходять на нецікаву роботу, роблять справи, які не люблять, і це дуже висмоктує енергію. А коли ти робиш те, від чого отримуєш більше, ніж вкладаєш, ти в плюсі, у тебе є натхнення. Все просто.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua.

Показати ще новини
Радіо NV
X