Точка нуль: ревізія цінностей і внутрішнє зростання

Спортивні зусилля — це справжні інвестиції (Фото:Дмитро Стрижов)
Під час сильних потрясінь, на кшталт поточної кризи через коронавірус, багатьом людям здається, що їхнє життя зупинилося. У такі моменти життєво важливо осмислити, що робити далі, а потім рухатися вперед — так ми і прокачуємо силу свого духу.
Головна цінність подібних криз — можливість зупинитися, виринути з життєвої рутини і подивитися на те, що відбувається, з боку. І зараз — саме час виринути!
Водночас сценарії розвитку подій у всіх людей різні. Про один з таких, пережитих особисто, ми і поспілкувалися у межах спецпроекту «Нові виклики — нові можливості» з Дмитром Стрижовим, генеральним директором охоронного холдингу «Шериф».
Вихід із крутого піке
Показово те, що Дмитро Стрижов у 36 років зайнявся триатлоном і став першим українським бізнесменом, який взяв участь у чемпіонаті світу Ironman на острові Кайлуа-Кона (Гаваї) у категорії Executive Challenge. Так що ж спонукало нашого героя стати «Залізною людиною»?
«Ця історія почалася в 2008 році, коли моя вага досягла позначки 102 кг 300 г, — розповідає Дмитро. — Тиск став усе частіше підвищуватися, періодично віднімалися то права, то ліва нога. Тоді мені було 30 років, і я зрозумів, що це круте піке, з якого можна не вийти. Було очевидно, що потрібно змінювати спосіб життя. Для початку просто зайнявся фізкультурою, став ходити в спортзал, займався боротьбою і боксом. У 2013 році почав більш-менш системно бігати і пробіг свій перший напівмарафон за 2 години, 6 хвилин».
У 2014-му Дмитро Стрижов вирішив відсвяткувати свій день народження разом із друзями в Ніцці. Відкладаючи гроші на цю поїздку, він вирішив влаштувати для своїх гостей своєрідний спортивний конкурсний відбір. «Якраз у день мого народження проходив марафон Ніцца—Канни, — згадує Дмитро, — і було вирішено, що за святковий стіл сядуть тільки ті, хто пробіжить разом зі мною марафон або напівмарафон. Ось так наша компанія і скоротилася до чотирьох осіб — двоє людей пробігли марафон і двоє вирішили пробігти напівмарафон».
Заразливий у хорошому сенсі приклад Дмитра, який зайнявся спортом і зміг скинути понад 30 кг, став проектуватися на його оточення. А до самого себе він став висувати найвищі вимоги. Крім того, він на практиці переконався, що системний підхід позитивно спрацьовує як у бізнесі, так і в спорті. «Як тільки я перейнявся питанням, як мені почати займатися системно, — пояснює бізнесмен-триатлоніст, — прийшов до усвідомлення того, що для цього потрібна по-справжньому вартісна мета. І досягти її можна лише в тому разі, якщо щодня робити маленькі, але цілеспрямовані кроки».

Власна форма подвигу
Дмитро на власному досвіді переконався, що життя в режимі цілеспрямованості вимагає внутрішньої організованості. «Щоб досягти відчутних результатів, необхідно було тренуватися 3−4 рази на тиждень, — підкреслює Дмитро. — Ти не можеш дозволити собі лінуватися і пропускати тренування, якщо ти втомився, немає настрою, у тебе був важкий день, вплинула погана погода або, наприклад, є привід щось відсвяткувати. І, якщо не здаєшся, навколо тебе формується таке інформаційне середовище, яке підказує, куди і як рухатися, — тобі приходять відповіді і підказки. Сто разів перевіряв — це працює».

Ось так до Дмитра і прийшла інформація про триатлон Ironman — одне з наскладніших одноденних змагань у світі. Серія змагань із триатлону на довгу дистанцію, яку проводить Всесвітня корпорація триатлону (WTC), складається з трьох етапів. Вони проводяться без перерв і проходять у такому порядку: заплив на 3,86 км, заїзд на велосипеді по шосе на 180,25 км, плюс марафонський забіг на 42,195 км.
«Цікаво, що ми з чемпіонатом Ironman народилися в 1978 році, але вперше я почув про нього від одного з близьких мені людей лише в 2014-му, — підкреслює Дмитро Стрижов. — На той момент у мене вже був досвід участі в Kyiv Triathlon Cup, який проходив якраз у 2014 році. У ньому брало участь 120 осіб, і я прийшов до фінішу 105-м. Після того, як я фінішував, зрозумів: „Все, беру і починаю займатися!“. Коротше, все зійшлося, і я вирішив, що участь в Ironman буде для мене відмінним челенджем».
Реальні інвестиції
Визначивши для себе власну форму подвигу, наш герой чітко розумів головне: всі його спортивні зусилля — це справжні інвестиції. «Витрачений час і сили можна банально перевести в гроші, — роз’яснює Дмитро. Якщо ти раптом зіскакуєш із тренувань, то це рівноцінно тому, що ти просто взяв і викинув накопичену суму в кватирку».
Якщо говорити про перші витрати на триатлон, то до них входили:
- абонемент у басейн — тоді він коштував приблизно 50 грн;
- оплата послуг персонального тренера — приблизно 100 грн за 60 хв тренування в той час;
- придбання велосипеда Specialized — обійшлося в $2 500;
- послуги персонального велотренера — 100 грн за годину.

«Моїм першим велотренером став Юрій Коновал, який забирав мене на тренування прямо з офісу. Я брав велосипед, який стояв просто в офісі, ми з ним виїжджали по Харківському шосе на Бориспільську трасу, і робили, умовно кажучи, пару кіл, проїжджаючи приблизно 60 км, а потім поверталися в офіс. Там я приймав душ і продовжував роботу. Саме тоді я і відчув, що таке денне тренування. Після нього відчуваєш такий приплив сил, що на роботі у тебе починається повноцінна друга зміна. Провітрив на тренуванні підвантажену голову, і життя починається заново».
У травні 2015-го у Дмитра Стрижова з’явився тренер із триатлону — Роман Король із клубу CapitalTRI. Його програма коштувала приблизно $100 на місяць. «У той час я відкрив для себе спортивні збори. Вперше я вирушив на них у березні 2016-го. Це було в турецькій Анталії. Нас таких було з десяток осіб — людей бізнесу, які захоплено займалися спортом. Подібні виїзди на 10−12 днів я порівнюю з очищенням комп’ютерної пам’яті від усього зайвого. Відбувається справжнє внутрішнє перезавантаження: ти присвячуєш час собі і повертаєшся назад іншою людиною — зі свіжим поглядом на речі і новими ідеями для бізнесу».
Від того моменту Дмитро Стрижов перейшов у режим щоденних тренувань, до того ж у деякі дні бувало по два тренування. До ранкових тренінгів додалися вечірні запливи в басейні. Ранкові тренування починалися о 6:15 ранку, закінчувалися приблизно восьмій, і о 9:00 Дмитро вже був на роботі. «Ніхто з моїх колег не відчув того, що я серйозно зайнявся триатлоном», — з усмішкою зазначає бізнесмен.
І понеслося…
Під час другого підходу в 2015 році в Києві Стрижов знову взяв участь у змаганнях з триатлону та потрапив у перші 50% спортсменів, які досягли фінішу. Через рік, у 2016-му, Дмитро досяг мети, фінішувавши на першому в своєму житті Ironman в австрійському Клаґенфурті. Реєстрація на Ironman може коштувати від 500 до 700 доларів США — це залежить від того, в який час спортсмени реєструються.
У 2017 році з’явилася нова мета — потрапити в 1% найкращих світових триатлетів-любителів у своїй поворотній категорії. Для цього український триатлоніст зареєструвався на участь у п’яти гонках Ironman, дві з яких були на повну дистанцію. У рейтингу Ironman наш співвітчизник став 317-м учасником з 28 000. А в 2018 році Дмитро успішно пройшов відбірковий старт у американському Боулдері і потрапив на чемпіонат світу, що проходить на гавайському острові Кайлуа-Кона.

Якщо говорити про спорядження для Ironman, то знадобився гідрокостюм ($400−500) і годинник для триатлону Garmin ($500−600). Звичайно, найдорожче коштує сама поїздка — кожна така подорож обходиться в дві-три тисячі доларів. «У середньому за рік таких поїздок, пов’язаних із триатлоном, може бути приблизно п’ять, і на все це може піти від 20 000 до 30 000 доларів», — уточнює Дмитро.
План-мінімум і перехід на новий рівень
Скажімо прямо, заняття триатлоном такого рівня потребує великих витрат. А що робити тим, у кого є захоплення, але немає таких стартових можливостей, як у засновника і генерального директора охоронного холдингу «Шериф»? І що можна зробити прямо зараз, у жорстких кризових умовах, спричинених пандемією коронавірусу?
Не секрет, що багато хто зараз зайнявся спортом у режимі онлайн — варіантів море. Але як тільки закінчиться період вимушеної ізоляції, варто перейти на новий фітнес-рівень. Складаємо план і сміливо крокуємо!
Крок 1. Визначте, який вид спорту вам цікавий і які різновиди фізичних навантажень вам до снаги.
Крок 2. Намітьте реально здійсненні цілі, враховуючи свою фізичну форму на цей момент.
Крок 3. Пропишіть фінансові потреби:
- спортивна форма — від 1000 грн;
- спортивне взуття — від 1000 грн;
- спортзал: річний абонемент у фітнес-клуб обійдеться від 2000 до 9000 грн, а в басейн — від 4000 до 9000 грн;
- послуги тренера — у середньому 500 грн за годину.
Як прокачати свої фінансові можливості?
Поки ви прокачуєте своє тіло і дух у карантинному режимі, подумайте, як прокачати фінансові можливості, щоб здійснити намічений план.
Послідовність «мрія-ціль-реалізація» — простий і дуже зрозумілий алгоритм для всіх, хто хоча б раз у житті по-справжньому чимось «горів». Співробітники банків щодня бачать українців, які свої мрії — нехай це купівля будинку, відкриття власної справи, ремонт, освіта для себе або дітей, або прагнення перетворити хобі на серйозне заняття, як це зробив герой матеріалу, — перетворюють на абсолютно чіткі цілі з термінами, планом реалізації і обсягом інвестицій. І потім педантично йдуть до своєї мети, щомісяця відкладаючи частину потрібної суми. Виходить, що банк насправді працює не з грошима, а з мріями і цілями клієнтів. А українці, які відкривають депозити в ПУМБ, приносять у банк не гроші, вони приносять «шматочки» своєї великої мрії.
Воно того варте!
Дмитро Стрижов упевнений, що так і є. «На Ironman 70.3 World Championship 2019 у Ніцці я змагався в категорії, яка об'єднувала CEO великих світових компаній — Ironman Executive Challenge, — розповідає він. — І за підсумками посів друге місце. До речі, перед чемпіонатом світу в рейтингу серед учасників, які кваліфікувалися в моїй групі, я посів 9-е місце.

Довелося викластися на максимум, аби поборотися за звання чемпіона світу. Щоб взяти «золото» мені потрібно було фінішувати на 7 хвилин раніше за мексиканця Енріке Санчеса. Але я став другим, а третім прийшов американець Майкл Соусвос. У нашій групі було 19 учасників, і я був там єдиним представником від України".
З якої б точки ви не стартували, головне — бачити мету, вибудувати план дій і навчитися правильно розпоряджатися всіма своїми ресурсами.
Банківська ліцензія НБУ № 8
Державна реєстрація № 73