Немає команди – немає результату. Гендиректор Busfor Україна про головні правила ефективності

15 березня 2018, 20:14

Генеральний директор Busfor Україна Олександр Павлович ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які поради ви дали б собі 10 років тому?

Я б порадив собі уважно прислухатися до перших відчуттів, які стосуються бізнес-ідей і можливостей. Емоційне, інтуїтивне сприйняття першочергове. Довіряйте йому, спробуйте його чути і вірте в себе. Конструктивний аналіз і аргументація вмикаються пізніше. Друга порада: потрібно розуміти, що сильна команда – запорука успіху. Якщо команди немає – результату не буде.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Вважаю вибір правильним, якщо людина, яка прийшла в команду рік тому, показала результат, який реально виміряти. Додаткова ознака того, що вибір був правильним – якщо цей співробітник зараз мене вчить чомусь новому в тому напрямку, за який він відповідальний.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© juliplush via Instagram

Є настільна книга, до якої я періодично повертаюся. Це Сунь-Цзи Мистецтво війни, вікова мудрість. Хоч книга написана про ведення війни, але мені допомагає в бізнесі, розвиває стратегічне мислення. Кожен раз із задоволенням перечитую, фіксую ключові тези. Знаходжу там інсайти, корисні в контексті конкуренції, переговорів, розуміння тих чи інших ролей, їх специфіки. Наприклад, взаємини імператора та воєначальника, розподіл повноважень, незалежно від їх внутрішніх основ і принципів, цінностей. Для імператору важливі життя його народу, в той час як воєначальнику доводиться жертвувати життями солдатів (рекрутів з народу) для перемоги – виживання держави в цілому. Якщо задуматися і заглибитися – дуже цікава діалектика. Як імператору і воєначальнику домовитися?

Серіал Міст/© Nimbus Film

Що стосується фільмів, мені подобається серіал Міст. Крім захоплюючого сюжету та ідеї, зазначу ще відчуття від серіалу. Він очищає голову, дозволяє із задоволенням і швидко "переключитися".

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон мені допомагає бути мобільним, постійно перебувати на зв'язку. Топ додатків – це, перш за все, комунікатори, пошта та електронна записна книжка, яка є на всіх девайсах.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Баланс між роботою та особистим життям – це про делегування. Коли керівник довіряє команді і делегує завдання, з'являється більше часу. Навчившись відходити від мікроменеджменту, стаєш більш ефективним. Якщо намагатися робити все за всіх – нічого не вийде.

6. Де шукати натхнення?

Для мене головне джерело натхнення – сім'я. Це ресурс, який живить мене у всіх життєвих напрямках. Сім'я на першому місці тому, що вона дає внутрішнє наповнення і відчуття цілісності. Налаштовує на рух вперед і на розвиток. На другому місці – хобі, улюблене заняття. Для мене це авіамоделізм – управління великими радіомоделями. Уявіть завдання: геометрично правильно на одній і тій же висоті, з однаковою швидкістю, необхідно виконати фігуру горизонтальної петлі зі вписаними в кожну чверть напівбочками. Справжній challenge!

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X