Навіщо McDonald's знадобилося здорове харчування

19 лютого 2018, 08:00

Згідно з новими стандартами корпорації, у дитячому меню не буде чізбургерів і шоколадного молока, але побільшає здорової їжі

Найбільша у світі мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's ухвалила рішення прибрати чізбургери з дитячих наборів Happy Meal. Минулого тижня компанія заявила, що збирається зробити обіди менш шкідливими для здоров'я: менше цукру та менше жирів. А загальна калорійність не перевищуватиме 600 ккал.

Відео дня

"Ми сподіваємося, що ці зміни принесуть велику користь мільйонам сімей", - заявив Стівен Істербрук, головний виконавчий директор корпорації McDonald's.

З червня цього року зміни помітять відвідувачі ресторанів McDonald's у США, а до кінця 2022 року нові стандарти харчування мережі буде реалізовано у 120 країнах по всьому світу. В Україні ці нововведення торкнутся більше 50% наборів Happy Meal. Крім того, з дитячого меню McDonald's зникне шоколадне молоко. Утім, купити його і чізбургер дітям зможуть, але окремою опцією, а не в Happy Meal.

У McDonald's розраховують, що такі зміни у дитячому меню допоможуть змінити поведінку відвідувачів і переключитися на більш збалансовані продукти харчування. Корпорація вже мала позитивний досвід нововведень у Happy Meal. Так, внаслідок скорочення у 2013 році порції картоплі та виключення газованої води відвідувачі почали охочіше купувати молоко, мінеральну воду або сік, які також входять у дитячі набори.


Мережа McDonald's працює за системою франчайзингу у понад 100 країнах в усьому світі. Перший ресторан швидкого харчування було відкрито у 1955 році у Іллінойсі. В Україні американська мережа швидкого харчування розпочала роботу у 1997 році, управляє ресторанами 100% "дочками" корпорації McDonald's. На початку 2018 року у країні налічувався 81 заклад.


Турбота про збалансоване харчування McDonald's триває не перший рік. А все тому, що за останні 48 років кількість американських дітей з проблемою ожиріння збільшилася втричі. Тому американський уряд ще у 2011 році запропонував запровадити нові харчові стандарти для дітей у віці від 2 до 17 років. У меню ресторанів-фастфудів рекомендували включити фрукти та овочі, обмеживши обсяги їжі, що містить жири та вуглеводи.

З 2013 року McDonald's почала співпрацювати з некомерційним Alliance for Healthier Generation, разом компанії розробили і почали впроваджувати глобальний план здорового та збалансованого харчування для основних ринків присутності мережі ресторанів.

Україна також гостро відчуває проблему дитячого ожиріння. За даними Міністерства охорони здоров'я, щороку в країні фіксується 15,5 тис. нових випадків захворювання. Всьому виною є вживання трансжирів, які містяться в їжі ресторанів-фастфудів, у печиві, круасанах, картоплі фрі та попкорні.

У Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів зазначають, що на сьогодні в Україні якихось критеріїв або вимог до харчування і обслуговування дітей у закладах громадського харчування не існує. Регулятора в цьому питанні теж поки не придумали. Тому відповідальність за правильне харчування лежить виключно на батьках.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Але все одно за розв'язання проблеми держава взялася. Минулого року в Україні вперше за 18 років переглянули добові потреби для різних груп населення за основними нутрієнтами й енергією, зокрема щодо калорійності харчування дітей і підлітків.

"Рекомендації МОЗ полягають у значному зменшенні вживання дітьми їжі, яка містить багато жирів і вуглеводів. І навпаки, потрібно їсти більше білкової їжі", - заявила НВ Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України.

В активній фазі перебуває і законопроект МОЗу Про основні засади та вимоги до безпеки й якості харчових продуктів, який покликаний домогтися істотного прогресу у розв'язанні проблеми ожиріння дітей і підлітків. Документ нещодавно пройшов громадське слухання і отримав непогані відгуки.

Але й McDonald's дуже дорожить іміджем і зазвичай виконує всі рекомендації чи вимоги законодавства тієї країни, в якій працює, робить висновок Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Показати ще новини
Радіо NV
X