Нафтогаз подав до американського суду на Газпром

12 грудня 2018, 18:07

НАК Нафтогаз України звернувся до окружного суду Південного округу Техасу, США з позовом проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA, Inc. для подальших судових розглядів з ПАТ Газпром в Нідерландах і Швейцарії про виконання рішення Стокгольмського арбітражу, йдеться у матеріалах проекту Offshorealert, передає Інтерфакс-Україна.

За словами виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, Газпром продовжує зухвало не виконувати рішення міжнародного арбітражу.

"Це я не жаліюся, а пояснюю наші дії зокрема у США щодо примусового виконнання", - сказав він.

Відео дня

Вітренко зазначив, що США - це не остання юрисдикція, де Газпром чекають проблеми, поки вони не заплатять всю суму.

Він нагадав, що Газпром програв в апеляційному суді Швеції суперечку про припинення примусового виконання рішення арбітражу, тому у нього відсутні законні підстави не платити Нафтогазу по цьому рішенню.

У прес-службі НАК повідомили, що більш детально не коментують ініційований судовий процес у США на прохання юристів.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж присудив виплату Газпромом Нафтогазу України штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів за транзитним контрактом. Газпром направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.

За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку й транзит газу Газпром зобов'язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X