Євросоюз і міжнародні кредитори України розкритикували звільнення Коболєва з Нафтогазу — заява

1 травня 2021, 09:30

Євросоюз, Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ і IFC закликали уряд України підтвердити незмінність курсу проводяться в країні реформ після звільнення Андрія Коболєва з поста глави НАК Нафтогаз України.

Європейський Союз і міжнародні фінансові організації висловили стурбованість через звільнення з посади голови НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва і тимчасового припинення повноважень наглядової ради компанії.

Відео дня

Про це йдеться в заяві заяву ЄС, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Європейського інвестиційного банку, Світового банку та IFC.

«Ми серйозно стурбовані останніми подіями в Нафтогазі України - державної нафтогазової компанії України, де тимчасово припинені повноваження наглядової ради з метою звільнення чинного керівництва», - відзначили підписанти листа.

Вони закликали керівництво України приймати «критично важливі управлінські рішення на державних підприємствах в повній відповідності до принципів визнаних стандартів корпоративного управління».

У заяві йдеться, що за останні роки Україна досягла значного прогресу в реалізації реформи корпоративного управління в державному секторі. Водночас підписанти листа вважають, що існує критична необхідність зміцнити досягнутий прогрес, щоб «поліпшити інвестиційний клімат в Україні та залучити вкрай потрібні інвестиції приватного сектора».

«Ми сподіваємося, що українська влада підтвердить свою прихильність до продовження реформ, які розблокують інвестиції, які допоможуть країні вийти з кризи і реалізувати свій потенціал», - підкреслили автори заяви.

28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

У Нафтогазі його звільнення і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.

Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.

Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.

Юрій Вітренко також прийшов в Нафтогаз в 2014 році. У компанії він обіймав посаду виконавчого директора і опікувався арбітражними суперечками з Газпромом. Влітку 2020 року Вітренко пішов з Нафтогазу, оскільки його посада в компанії скоротили. Тоді ж він заявив, що вважає Коболєва неефективним керівником.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X