Зміна голови Нафтогазу. Посли Великої сімки відзначили важливість відсутності політичного втручання в держпідприємства
Ефективне управління держпідприємствами має важливе значення для процвітання України, заявили посли країн Великої сімки (G7), коментуючи зміну глави Нафтогазу Кабміном.
«Посли G7 зауважують рішення Кабінету Міністрів про звільнення голови правління і наглядової ради НАК Нафтогаз. Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов’язань України», — йдеться в повідомленні.
28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього цю посаду обійняв в.о. голови Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений головою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.
У Нафтогазі його звільнення і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.
Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.