Зупиніться. В Україні ввели обмеження на проїзд фур

1 червня 2017, 13:45
З 1 червня забороняється рух вантажівок масою понад 24 тонн при температурі вище 28ºC

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

Заборона буде діяти протягом всього літнього періоду в денний час доби, з 10:00 до 22:00.

"З початку літа рух автотранспорту загальною масою понад 24 тонни з навантаженням 7 і більше тонн на вісь при температурі повітря +28ºС і вище заборонено всіма українськими автомобільними дорогами державного значення", - йдеться в повідомленні компанії.

Відео дня

В основному ці заходи необхідні для того, щоб зберегти українські дороги. Так як при високої температури і великої ваги вантажу відбуваються значні руйнування асфальтобетонних покриттів.

Експерт реанімаційне пакету реформ Андрій Мартенс розповідає, що це обов'язкова умова на літній період. Так як у асфальту основне скорозшивач, - бітум. Він при високій температурі стає більш пластичним. "Тому, для того, щоб не було колійності, вводять обмеження на проїзд" - пояснює він.

Загальний обсяг збитків за недотримання цих правил вантажоперевізниками щорічно становить близько 2,5-3 млрд грн.

Для тимчасової стоянки вантажівок вздовж доріг підготовлено більше 800 майданчиків.

Нагадаємо, 21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 869, якою заборонив рух автомобільними дорогами загального користування державного значення вантажівок загальною вагою понад 40 тонн. А на дорогах місцевого значення - з навантаженням на вісь більше 7 або фактичною масою більше 24 тонн.

В Укравтодорі кажуть, що зараз для контролю проїзду вантажівок на дорогах працюють територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та Національної поліції із залученням 33 пунктів габаритно-вагового контролю. "Якщо при зважуванні важковаговиків виявляють порушення, то на водія накладається штраф у розмірі 40 неоподатковуваних податком мінімумів громадян, а на перевізника - 100 неоподатковуваних мінімумів підприємців", - пояснюють у прес-службі.

Мартенс зазначає, що в цьому році планується закупити близько 70 мобільних вагових комплексів. Вони коштують не дешево, але швидко окупаються.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X