Зубко пояснив, хто буде платити менше за комунальні послуги

27 червня 2017, 12:36
Мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше, ніж за встановленими штучно показниками і нормативам

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

"Після встановлення лічильника споживач буде отримувати рахунки лише за реально спожиті ресурси. Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води, енергоефективності. І так впливатиме на зменшення комунальних платежів", - цитує його слова прес-служба Кабміну.

Відео дня

Як зазначається, закон Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання покладає обов’язок встановлювати будинкові лічильники там, де вони відсутні на оператора зовнішніх інженерних мереж – тобто постачальника теплової енергії або води. Той зобов’язаний встановити лічильники тепла впродовж року, а води – за два роки. Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, держава накладатиме штрафи. Причому, оскільки розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну лічильника встановлюватиме орган місцевого самоврядування, то оператор не зможе штучно завищувати вартість встановлення лічильника, так само як і в подальшому його обслуговування. У той же час власники (співвласники) будівлі мають право самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку.

"Практика засвідчує, що за рахунок енергоефективних заходів громадянин може досягти значно менших комунальних платежів. Приміром, встановлення лічильника тепла та ІТП дозволяє знизити платежі домоволодіння за опалення на 30%, а це – близько 400 грн із кожної квартири щомісяця", - підкреслив Зубко.

На зменшення рахунків за опалення вдвічі і більше впливає також комплексна термомодернізація.

Нагадаємо, що Ощадбанк ввів комісію на оплату комунальних послуг по всій Україні.

Також повідомлялося, що Європейський Союз закликає Верховну Раду України прийняти пакет законів, які необхідні для створення Фонду енергоефективності та отримання підтримки від ЄС для його роботи.

Показати ще новини
Радіо NV
X