Нафта, що обвалилася, і загроза для українського ринку автогазу – огляд і прогноз ринку нафти й пального

10 травня 2017, 12:06
Минулий тиждень приніс нафті жорстке падіння до п'ятимісячних мінімумів. А на український ринок автогазу насувається серйозна загроза

У вівторок, 2 травня, світові ціни на нафту почали зниження. Інвестори очікували надлишок сировини на світовому ринку після виходу даних про зростання видобутку нафти в США і Лівії.

Відео дня

У середу нафта спробувала відіграти позиції і рушила в бік підвищення. Цьому сприяли дані Американського інституту нафти (API) про зниження запасів нафти в США на 4,2 мільйона барелів.

Втім, вже у четвер ціни на нафту впали. Інвестори побоювалися, що зусиль ОПЕК+11 (підписанти віденських угод) щодо зниження видобутку недостатньо для скорочення світових запасів палива. Так, еталонна суміш марки Brent опустилася до мінімумів з кінця листопада минулого року.

У п'ятницю, 5 травня, нафта спробувала відіграти втрати. На думку експертів, багато інвесторів розцінили зниження цін на Brent нижче $50 за барель як можливість для вигідної купівлі контрактів, у той час як напередодні їх активно розпродавали.

До міністерського саміту ОПЕК, який відбудеться 25 травня у Відні, світовий ринок нафти збереже високу волатильність і гостро реагуватиме на незначні інформаційні приводи, вважають аналітики консалтингової групи А-95. Крім того, після травневого обвалу цін, ОПЕК і Росія напевно повернуться до вербальних інтервенцій на ринок, які показали свою ефективність восени минулого року.

Але повернемося в Україну. Оптовий ринок світлих нафтопродуктів рушив вниз через різке падіння європейських котирувань. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, котирування дизпалива в Європі повернулися на рівень листопада 2016 року.

"Очікується, що ціни продовжать падіння через очевидне продовження зниження європейських котирувань. Цього тижня можливий відкат ще на 100-300 грн/т", – зазначив Куюн.

Незважаючи на це, в роздробі принципових змін не спостерігалося. Ціни залишаються на стабільних рівнях, і оператори не поспішають їх опускати.

На думку Куюна, автомобілістам навряд чи варто очікувати істотних змін цін на стелах АЗС.

А ось на ринок автогазу насувається загроза. З 1 травня почав роботу новий режим експорту зрідженого газу з Росії. Імпорт в Україну повністю припинений. Гравці чекають, що отримання дозволів на експорт займе близько 15 днів, що, на їхню думку, призведе до суттєвого зростання цін.

Поки ринок стримують досить великі запаси. У той же час ціни в роздробі зреагують не відразу. При песимістичному сценарії (відсутність поставок з Росії до 15 травня) роздрібні ціни почнуть реагувати ближче до другої половини поточного тижня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X