Зростання продажів смартфонів в цьому році досягне шестирічного максимуму — дослідження

28 травня 2021, 11:57

У 2021 році експерти очікують максимального за останні шість років зростання продажів смартфонів. Тенденція збережеться і в наступному році.

У поточному році глобальні поставки смартфонів зростуть на 7,7% і досягнуть 1,38 млрд штук. Про це йдеться в прогнозі дослідницької компанії International Data Corporation (IDC), передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Зростання стане найбільшим з 2015 року. Раніше в IDC прогнозували підвищення на 5,5%. Очікується, що в 2022 році позитивна тенденція продовжиться, а продажі зростуть на 3,8% і досягнуть 1,43 млрд штук.

Згідно з прогнозом IDC, на глобальному ринку збережеться попит на моделі з підтримкою мережі мобільного зв'язку нового покоління 5G. За оцінками аналітиків, сукупні середньорічні темпи зростання (CAGR) продажів смартфонів в період 2020-2025 роках складуть 3,7%.

«Ринок смартфонів відчуває конкуренцію з боку ринків комп'ютерів, планшетів, ТВ і смарт-ТВ, однак це не забарилося темпів відновлення ринку. Ринок смартфонів повернувся до зростання в останньому кварталі минулого року, і з тих пір ми бачимо тільки збільшення виробництва », - зазначив віце-президент IDC Райан Рейт.

Відзначається, що глобальний дефіцит чіпів викликає стурбованість, в тому числі і в сегменті смартфонів. Однак виробники телефонів відчувають вплив цього фактора набагато менше, ніж інші ринки.

У IDC очікують, що середня ціна на 5G-пристрої на основі ОС Android впаде на 12% в 2021 році до $456 з подальшим падінням до $400 в 2022 році. Такий прогноз викликаний зростанням пропозиції 5G-моделей. Також в IDC прогнозують, що поставки 5G-моделей смартфонів зростуть цього року на 130%, а всі регіони (без урахування КНР) продемонструють тризначні показники зростання.

При цьому на Китай припаде основна частка ринку - близько 50% поставок в поточному році. На другому місці опиняться США з часткою в 16%. Сукупна частка Західної Європи та Азійсько-Тихоокеанського регіону (виключаючи Китай і Японію) складе 23,1% до кінця 2021 року.

Нагадаємо, що за підсумками четвертого кварталу минулого року Apple повернула собі лідерство по продажах смартфонів вперше з 2016 року . Китайська Huawei вилетіла з топ-4 виробників.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X