Доплата за незламність. Чому в Україні дорожчають бензин та дизпаливо

АЗС заправка паливо бензин дизель (Фото:REUTERS / Lukas Barth)
Додаткові інвестицій мереж АЗС в автономність та потенційний дефіцит нафти у ЄС — головні причини здорожчання пального у роздрібній торгівлі.
В українських мережах АЗС зростають роздрібні ціни бензину та дизпального через використання генераторів для забезпечення автономної роботи станцій. «Порахували, що це може становити від 1 грн/л в залежності від інтенсивності використання „гєни“ та обсягів продажів», — написав у Facebook Сергій Куюн, директор консалтингової компанії А-95.
Подібна оцінка також була опублікована в статті НВ Бізнес Готівка, Starlink, генератор. Як бізнес перетворив АЗС на пункти незламності та чи зможуть українці купувати пальне під час блекауту. Дмитро Льоушкін, власник мережі АЗК Prime в коментарі для НВ Бізнес нагадав, що мережі вже підняли ціни на 1 гривню за літр. «Це і є плата за додаткові витрати попри зменшення вартості нафти у світі», — впевнений Льоушкін. Він додав, що найближчим часом ціни можуть піднятися ще на 1 гривню після введення санкцій проти російської нафти та появи дефіциту у ЄС. «Європа вже „суха“. Українські імпортери змушені трошки доплачувати, щоб отримати ресурс», — пояснює Льоушкін.
Раніше про можливе зростання цін через використання генераторів заявив Василь Даниляк, СЕО групи компаній ОККО, в інтерв'ю НВ Бізнес. Але тоді він не назвав навіть приблизний рівень зростання. «Буде залежати, скільки та заправка буде продавати, чи будуть їздити люди. Буде хороша реалізація — це не дуже вплине на ціну. Інша справа, якщо маленька», — каже Даниляк.
А ось представники мереж WOG та AMIC заявили, що незалежно від джерел електропостачання мережі робитимуть все можливе, щоб не піднімати вартість пального.