Зростання видобутку нафти в Лівії ставить під загрозу плани ОПЕК – ЗМІ

10 січня 2017, 15:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Лівія збільшила виробництво нафти більш ніж у три рази за останні шість місяців, що може стати перешкодою для росту цін на нафту, якого розраховують домогтися нафтовидобувні країни, скорочуючи виробництво, пише газета The Wall Street Journal, передає Інтерфакс-Україна,

Нагадаємо, що 30 листопада 2016 року держави ОПЕК домовилися знизити видобуток нафти на 1,2 млн барелів на добу (б/д) - до 33,6 млн б/д. З цього моменту ціна нафти Brent підскочила на 19%, перевищивши $55 за барель.

Відео дня

Лівія, що роздирається внутрішніми конфліктами і істотно скоротила виробництво нафти з 2011 року, була звільнена від зниження видобутку в рамках угоди ОПЕК.

Однак останнім часом лівійська державна нафтокомпанія National Oil Corp. (NOC) змогла домовитися з повстанцями, які блокували ключові об'єкти нафтової інфраструктури, що дозволило відновити видобуток на ряді великих родовищ.

В результаті, видобуток нафти в Лівії на цьому тижні досягла 708 тис. барелів на добу (б/д) - максимального рівня за три роки. Раніше в цьому році обсяг видобутку нафти в країні опускався нижче 200 тис. б/д.

У минулому Лівія, яка володіє найбільшими резервами нафти серед держав Африки, видобувала близько 1,6 млн б/д.

У NOC вважають, що в цьому році Лівія може збільшити видобуток нафти до 900 тис. б/д. Для порівняння: у листопаді, коли держави ОПЕК укладали угоду про скорочення виробництва, Лівія видобувала близько 575 тис. б/д.

Таке збільшення нівелює обіцяне Росією зниження видобутку нафти, а також може змусити Саудівську Аравію підвищити обсяги скорочення виробництва, щоб досягти цільових показників, узгоджених ОПЕК, пише газета.

Глава відділу стратегії на товарно-сировинному ринку Saxo Bank Оле Хансен зазначає, що нарощування видобутку Лівією є "істотною загрозою" для підйому ціни нафти до $60 за барель, враховуючи, що хедж-фонди чекають "ведмежих" сигналів.

Інші країни також несуть у собі загрозу для угоди ОПЕК, пише WSJ. Так, Нігерія, теж звільнена від необхідності скорочення видобутку, збільшила виробництво нафти в грудні на 200 тис. б/д.

Крім цього, деякі експерти ставлять під сумнів готовність Іраку знижувати видобуток. Раніше WSJ повідомила, що Ірак планує збільшити експорт нафти в січні.

Тим не менш, експерти вважають саме нарощування видобутку нафти Лівією є найбільшою загрозою для планів ОПЕК.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X