Роснєфть знову постачає в Україну скраплений газ — ЗМІ

26 травня 2021, 17:25

Слідом за поставками дизпалива Роснєфть відновлює поставки в Україну скрапленого газу.

Компанія Socar New Enegry з групи азербайджанської держкомпанії SOCAR здійснить першу поставку ЗВГ (скрапленого газу) виробництва Роснєфті, передає профільне видання enkorr з посиланням на учасників ринку.

Відео дня

Першу партію ЗВГ виробництва Роснєфті очікує компанія Авантаж.

«Партія ЗВГ об'ємом 630 т виробництва Новокуйбишівского НПЗ була відвантажена 21 травня в адресу ст. Заворичі», - повідомив співрозмовник видання.

Як зазначає enkorr, в с. Заворичі (Київська обл.) Газонаповнювальної станцією в своєму розпорядженні тільки компанія Авантаж.

Раніше повідомлялося, що в Україні відновилися поставки дизпалива Роснєфті.

17 травня в SOCAR підтвердили, що підписали угоду про право експорту нафтопродуктів Роснефти в Україну, Польщу, країни Балтії та інші країни Східної Європи.

Нагадаємо, що з 1 квітня швейцарський трейдер Proton Energy Group SA припинив поставки палива в Україну. З 2016 Proton Energy була єдиним постачальником продукції НК Роснєфть в Україні. У 2020 році компанія поставила в Україну 1,77 млн т дизпалива (23,9% ринку) і 411 тис. Т (22,3%) скрапленого газу.

Кінцевим бенефіціаром трейдера Proton Energy є Нісан Моїсеєв. У 2017 році журналісти програми Схеми помітили Моїсеєва з українським олігархом і політиком Віктором Медведчуком в аеропорту Київ (Жуляни). Журналістам вдалося зафіксувати їх загальний приліт до Києва на чартері Медведчука. До цього Моїсеєв спростовував причетність Медведчука до своїх компаніям, пише Радіо Свобода.

22 березня стало відомо, що замість Proton Energy Нісана Моїсеєва поставками продукції НК Роснєфть в Україні займеться міжнародний трейдер Coral Energy. На тлі зміни постачальника, в квітні Україна залишилася без поставок палива від Роснєфті.

Агентство Reuters зазначало, що в травні Україна може зіткнутися з дефіцитом дизпалива в 270 тисяч тонн. Причина - відсутність поставок Роснєфті і запланований ремонт на Мозирському НПЗ в Білорусі.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X