Зниження прибутковості змусило Газпром шукати енергоносії у сторонніх виробників

11 грудня 2015, 17:47
Російський монополіст Газпром почав розглядати можливість закупівлі палива в "незалежних" газодобувників для майбутніх поставок в Китай, повідомляє Slon.ru з посиланням на Reuters

За словами одного із співрозмовників, в умовах падіння цін на сировину і зниження прибутковості розробки східних родовищ, Газпром має намір "підстрахуватися", в питанні поставок газу до КНР.

Відео дня

У свою чергу, ще один співрозмовник зазначив, що переговори зі сторонніми виробниками Газпром почав через ризик нестачі коштів на освоєння Чаяндинського і Ковиктинського родовищ, які розглядаються як ресурсна база для поставок китайським партнерам.

Так, монополіст вже звернувся до Іркутської нафтової компанії і обговорює з нею схеми потенційних поставок газу в трубопровід концерну. Обсяг поставок може скласти до 7 млрд кубометрів на рік.

У той же час, в прес-службі Газпрому заявили агентству , що компанія поки не планує купувати газ сторонніх виробників для експорту в Китай.

Як заявив прес-секретар Газпрому Сергій Купріянов, "контакти були лише в інформаційному плані для формування балансу газу на Схід". У прес-службі Іркутської нафтової компанії відмовилися від коментарів.

Раніше в Газпромі прогнозували, що чистий збиток російського газового монополіста від продажів палива на внутрішньоросійському ринку в 2016 році може скласти 33,5 млрд рублів.

У свою чергу, російський Газпромбанк, який є третім у країні за розміром активів, заявив, що за підсумками дев'яти місяців 2015 року отримав чистий збиток у розмірі 31,1 млрд рублів.

Показати ще новини
Радіо NV
X