Зміни до Держбюджету-2018, апеляція Газпрому та інші головні новини бізнесу

14 листопада 2017, 20:07
ТОП головних новин українського бізнесу за 14 листопада від НВ Бізнес

1 Держбюджет-2018 пройшов перше читання у Раді

Верховна Рада прийняла за основу проект постанови про висновки і пропозиції до проекту закону про державний бюджет на 2018 рік. До законопроекту надійшло 2280 поправок.

Відео дня

Також слід зазначити, що проект держбюджету передбачає економічне зростання України у 2018 році на рівні 3% при інфляції 7%.

Дефіцит держбюджету складе 2,4% валового внутрішнього продукту (ВВП).

Очікується, що доходи зведеного бюджету в 2018 зростуть на 15% і складуть 1,1 трлн грн.

Витрати на соціальні послуги повинні вирости з 117,6 млрд грн у 2017 році до 122,7 млрд грн в 2018 році.

Крім того, парламент сьогодні підтримав підвищення акцизу на сигарети у 2018 році.

2 В Україні знизилися ставки по депозитах у валюті

Середні процентні ставки по банківських вкладах у доларах і євро в Україні впали. При цьому, ставки за гривневими депозитами зросли.

Так, ставки для вкладів у валюті знизив БМБанк. Підвищили ставки для гривневих заощаджень Вернум Банк, Приватбанк і ПУМБ.

Відзначимо, що середня процентна ставка у доларах США впала для безстрокових заощаджень (на 0,04 п.п. - до 1,02%). Середня процентна ставка в євро знизилася для безстрокових заощаджень (на 0,05 п.п. - до 0,67% річних).

При цьому, середня процентна ставка у гривні виросла за депозитами на період від 1 до 3 місяців (на 0,03 п.п. - до 9,43%).

3 Газпром подав апеляцію у газовій суперечці з Нафтогазом

Російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Слід зазначити, що Стокгольмський арбітраж відклав рішення за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

4 АМКУ почав розслідування газової монополії Нафтогазу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) звернувся до Нафтогазу України з проханням надати матеріали аналізу, які свідчать про те, що компанія втратила монопольне становище на українському ринку газу.

Відзначимо, що у 2017 році АМКУ почав дослідження ринків природного газу з метою визначення конкурентного середовища, виявлення і визначення наявних на цих ринках проблем, що перешкоджають розвитку конкуренції.

5Київенерго вирішили розділити на дві компанії

Акціонери компанії Київенерго вирішили провести реорганізацію бізнесу шляхом розділення компанії за видами діяльності.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Таким чином, буде створено дві нові компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, інша - постачанням електроенергії. Такий поділ необхідно, виходячи з вимог закону Про ринок електроенергії.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо NV
X