ЗМІ стало відомо, хто отримає багатомільйонні премії в Нафтогазі

11 червня 2018, 09:02

Глава правління Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України Андрій Коболєв і головний комерційний директор Юрій Вітренко отримали $13,9 млн з премій компанії за перемогу в Стокгольмському арбітражі арбітражі над російським монополістом Газпром.

Про це повідомили джерела Дзеркала тижня.

За їхніми даними, Коболєв отримав 207 млн грн ($7,9 млн). Вітренку виділили 130 млн грн ($6 млн).

Нагадаємо, що раніше Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії в зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі.

Відео дня

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (у цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі $45,6 млн.

Пізніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до наглядової ради НАК з проханням переглянути рішення про нарахування високої премії правлінню компанії, назвавши це "перегином".


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

28 травня стало відомо, що Газпром направив до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення арбітражу за транзитним контрактом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X