ЗМІ: Екс-канцлер Німеччини Шредер очолив компанію Північний потік-2

5 жовтня 2016, 14:31
Екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер став головою ради директорів компанії Північний потік-2, повідомляє німецьке видання Der Tagesspiegel

Джерела видання в компанії підтвердили призначення Шредера, проте не уточнили, коли саме це відбулося. За даними іншого джерела, свою посаду екс-канцлер зайняв 29 липня 2016 року.

Відео дня

Видання відзначає, що компанія Північний потік-2 повністю належить російському енергетичному гіганту Газпрому.

Поряд з головуванням в цій компанії, Шредер зберігає за собою посаду голови комітету акціонерів консорціуму Північний потік.

Екс-канцлер Німеччини не приховує, що є близьким другом президента РФ Володимира Путіна, німецька преса часто називала його "тим, хто розуміє Росію".

Проект газопроводу Північний потік - 2 по дну Балтійського моря активно лобіюється Москвою в якості альтернативи постачанню газу через територію України.

У травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і загалом Східну Європу.

А на початку серпня цього року спеціальний посланник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016 року антимонопольний комітет Польщі відмовив у погодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може призвести до суттєвого обмеження конкуренції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X