ЗМІ дізналися про плани українського олігарха-втікача монополізувати ринок автогазу

13 квітня 2017, 13:59
Український олігарх-втікач Сергій Курченко за підтримки російської влади намагається стати монопольним оператором за постачанням російського газу в Україну

Про це OilNews повідомили джерела на ринку.

Згідно з їхніми даними 12 квітня 2017 року в Міненерго РФ відбулася нарада під головуванням заступника міністра Кирила Молодцова з представниками виробників та експортерів газу.

Відео дня

"Було озвучено, що дозволу Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) будуть видаватися на постачання газу тільки трьом українським компаніям. Представники цих компаній також були присутні на нараді", – повідомив представник російської вертикально-інтегрованої компанії, що побажав залишитися невідомим.

Інший співрозмовник уточнив, що цим представником був Анатолій Мигаль – координатор газового бізнесу групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченко. За іншими даними, на нараді був присутній сам Курченко.

За даними учасників наради це компанії:

  • ТОВ Ойл Трейдінг Груп (ІПН 393902426570)
  • ТОВ Нафтопродукт Трейдинг (ІПН 392908126552)
  • ТОВ Перспектива трейд груп (ІПН 393809828595)

Як очікується, новий порядок експорту ЗВГ почне працювати з 1 травня 2017 року.

Повідомлення про активний пошук Сергієм Курченко можливостей для поставок з'являються не вперше. У вересні 2016 року liga.net повідомляла про аналогічну нараду в Міненерго з питань поставок в Україну дизельного палива і присутності на нараді Анатолія Мигаля в якості майбутнього єдиного оператора на українському напрямі.

Однак дана програма так і не була реалізована, хоча залізничні поставки ДТ в Україну дійсно були зупинені і не ведуться по сьогодні. Експорт російського ДТ йде по нафтопродуктопроводу за допомогою оператора Proton Energy Group S. A. (Швейцарія) безпосередньо великим українським компаніям без участі посередників.

Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках.

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну, посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Пізніше ФСТЕК з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок.

Показати ще новини
Радіо НВ
X