ЗМІ дізналися про бажання Ахметова продати паливний бізнес

24 травня 2018, 18:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мережа автозаправних станцій Паралель, що належить СКМ Ріната Ахметова, може змінити власника найближчим часом.

Про це повідомило галузеве видання enkorr, посилаючись на кілька джерел.

"Є два претенденти - Анвітрейд і Укренерджі. Ціна питання - $27 млн. Рішення буде прийнято найближчим часом", - сказав співрозмовник, котрий побажав залишитися невідомим.

Відео дня

З Укренерджі зв'язатися не вдалося.


Укренерджі спеціалізується на поставках російського дизпалива залізничним транспортом. Стабільні поставки стартували наприкінці жовтня 2017 року. У січні-квітні 2018 року компанія імпортувала 57 тис. т дизпалива, наростивши поставки в квітні до 18 тис. т. Російські засновники Укренерджі близькі до колишнього власника газової компанії Ітера Ігоря Макарова.


"З точки зору наших бізнес-процесів сьогодні нам невигідно ні підтверджувати, ні спростовувати інформацію щодо Паралелі. В цілому до ритейлу ми придивляємося, аналізуємо, набираємося досвіду", - повідомив один з топ-менеджерів Анвітрейда.


Анвітрейд входить в холдинг Wexler, який є найбільшим імпортером дизельного палива нафтопродуктопроводом ПрикарпатЗахідтранс, а також координатором залізничного наливу трубопровідного дизпалива в Новограді-Волинському. Обсяг продажів групи Wexler в 2017 році оцінюється в 600 тис. т. За 4 місяці 2018 року обсяг імпорту склав 280 тис. т. Компанія розвиває мережу дрібнооптових продажів з власних та орендованих нафтобаз.


У свою чергу генеральний директор Паралелі Христо Іванчев не підтвердив інформацію про швидкий продаж мережі. "Інтерес до мережі є, але я спростовую вихід процесу на фінішну пряму", - написав він.

Вперше про бажання власника Паралелі продати мережу стало відомо в 2006-2007 роках. За словами трейдерів, тоді вартість мережі з 132 АЗС і річний роздрібною реалізацією 230 тис. т оцінювалася власником в $110-120 млн. У результаті окупації частини Луганської та Донецької областей Паралель позбулася найбільш ліквідної частини мережі.


Паливо від компанії Паралель-М реалізують 60 АЗС у Дніпропетровській і Запорізькій областях, а також на підконтрольній Україні частини Донецької і Луганської областей. Компанія також веде продаж нафтопродуктів у великому і дрібному опті, бере участь у постачанні паливом промислових підприємств власника Паралелі - групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) Ріната Ахметова.


Нагадаємо, в жовтні 2016 року АМКУ оштрафував сім нафтотрейдерів на 204,3 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку. У тому числі мережу Паралель на 1,4 млн грн. Паралелі була нарахована пеня в розмірі 1,4 млн грн. Нещодавно компанія сумарно сплатила АМКУ майже 2,9 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X