Зловити момент. На фоні кризи російсько-турецьких відносин Україна заявила про готовність збільшити експорт до Туреччини

2 грудня 2015, 15:58
Україна ініціює створення продовольчої робочої групи для поліпшення відносин з Туреччиною в аграрній галузі. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко заявив після засідання Кабміну, пише Insider

Також міністр підкреслив, що Україна готова збільшити експорт аграрної продукції в Туреччину, замінивши російські продукти на цьому ринку.

"Ми можемо легко збільшити вдвічі, втричі наш експорт по кукурудзі, пшениці, соняшниковій олії і по інших товарних групах. Ми вчора спілкувалися з послом (Туреччини в Україні – ред.) з цього приводу, і домовилися, що будемо активізувати наші бізнес відносини, зокрема, проводити урядову робочу групу саме по поліпшенню відносин в аграрній галузі", – зазначив Павленко.

Відео дня

Крім того, міністр розповів про позитивну динаміку експорту.

"Минулий рік було майже півмільярда загального експорту, зараз ці 10 місяців вже $560 млн. Це в основному зернові, олійні", – розповів він.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін підписав указ про введення санкцій проти Туреччини. Путін доручив призупинити безвізовий режим з Туреччиною, заборонив роботодавцям наймати турецьких громадян, а також розпорядився обмежити ввезення турецьких товарів і заборонив діяльність організацій під юрисдикцією Туреччини в Росії. Проте пізніше Росія скоригувала свою позицію в питанні санкцій проти Туреччини, вирішивши не вводити повне ембарго на турецький імпорт.

Охолодження відносин між Туреччиною і Росією сталося після того, як турецький винищувач збив російський СУ-24, за порушення повітряного простору.

Показати ще новини
Радіо NV
X