Наше сніжне все. Коли і де з’явиться альтернатива забитому під зав’язку Буковелю

31 січня 2021, 09:09
НВ Преміум

Локдаун зробив карпатський Буковель головним хітом зимового туристичного сезону — кількість співвітчизників, які вирішили тут відпочити, зросла одразу на 20%, пише журнал НВ.

«З азвичай у ці дати ми відпочиваємо у Кронплаці в італійському південному Тіролі», — розповідає про свої січневі відпускні сімейні звички 41-річна Наталія Довганюк, кондитерка з Києва. Цей рік не став би винятком, впевнена вона, але через карантин кордони закрили. І столична мешканка, як і багато інших вітчизняних любителів Альп, вирушили кататися в єдиний доступний альтернативний регіон — Івано-Франківську область, а точніше — у Буковель.

Відео дня

Найбільший гірськолижний курорт країни, розташований на кількох горах біля села Поляниця, що за 30 км від Яремча, цьогоріч став справжнім зимовим хітом для сотень тисяч українців, які вирішили відволіктися від COVID-реальності, незважаючи на оголошений Кабміном січневий локдаун.

Іноземців, частка яких зазвичай, за даними пресслужби Буковелю, становить приблизно 25% від загальної кількості відпочивальників, цьогоріч там майже не було. Чого ніхто і не помітив — тамтешні схили, готелі й шато заполонили співвітчизники. Флагманський однойменний готель курорту — Буковель — нині заповнений під зав’язку і повністю заброньований до кінця лютого.

Наплив туристів узимку взагалі на новорічні свята зокрема на курорті — звичайна річ, каже Віталія Васильчук, прессекретар Буковелю. І на гірськолижний сезон, який тут захоплює ще і березень, припадає приблизно 70% від тих 2 млн туристів, яких Буковель «перетравлює» за рік. Але зима 2020−2021-го стала більш ніж успішною: потік відпочивальників зріс, за даними адміністрації курорту, одразу на 15−20%. І це за умови, що він і так тут щороку додає по 10%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X