Журналісти розслідували заробіток фармакомпаній РФ на торгівлі з ДНР і ЛНР

14 серпня 2015, 16:55
Найбільші російські фармацевти урізали постачання ліків у самопроголошені Донецьку і Луганську "республіки", завдяки чому ростовські регіональні компанії збільшили торгівлю в обхід України

Розслідування поставок препаратів на підконтрольні бойовикам території провело агентство РБК.

Журналісти відзначили, що великі російські компанії вирішили уникати торгівлі з "Д/ЛНР" через політичні і економічні ризики. Самі виробники пояснили це спадом попиту.

Відео дня

Україна у свою чергу зупинила постачання ліків на непідконтрольні уряду землі ще в минулому році. Агентству цей факт підтвердили два джерела в українських дистриб'юторських компаніях. "Слово "війна" звучить, але неофіційно, слово "кордон" звучить, але неофіційно", - зазначило одне з джерел.

Росія де-факто залишилася єдиним постачальником ліків в регіони, зазначає видання, додаючи, що поставки жорстко контролюються владою. За інформацією аналітиків RNC Pharma, у першому півріччі цього року головними постачальниками лікарських засобів в ДНР і ЛНР стали ростовські компанії Астіка (47% поставок в ДНР і ЛНР) і Біофарма (33,4%). Ще рік тому ці компанії не входили навіть у топ-20 найбільших компаній - відправників ліків з Росії, вказує агентство.

Ще один співрозмовник видання зазначив, що змінився і асортимент товарів. Раніше популярністю користувалися ліки проти різних захворювань, то зараз - заспокійливі, знеболюючі, бинти та шприци. Запит на ці товари підтвердив представник дистриб'юторської компанії, яка торгує ліками з невизнаними республіками.

Днями повідомлялося, що бойовики продовжують створювати військову інфраструктуру - в районі Єнакієвого (Карло-Марксове) почав діяти новий навчальний центр солдатів ДНР.

Показати ще новини
Радіо NV
X