"Жодної помилки немає": В Київенерго пояснили цифри в платіжках за опалення

16 листопада 2016, 14:24
Компанія Київенерго заявляє, що високі ціни за опалення в платіжках для киян пов'язані з методикою, прийнятою Кабінетом міністрів, згідно з якою тариф розраховується з прив'язкою до середньомісячної температури і кількості днів опалювального періоду

Про це сказав комерційний директор компанії Євген Бушма, повідомляє УНІАН.

"Є особливість, пов'язана з постановою Кабміну від 19 грудня минулого року. Це постанова враховує два ключових чинники: кількість днів, коли опалення в місяці, і температуру навколишнього повітря по відношенню до температури, що закладена в тариф…Жодної помилки або некоректності немає", - сказав Бушма.

Відео дня

За його словами, в тариф було закладено прогнозний температурний показник +8,1 градусів, а при розрахунку вартості опалення використовувався температурний показник жовтня +6,5 градусів.

"Більше того, у тарифі на жовтень закладено 15 днів, з урахуванням того, що ми почали опалювальний період до 15-го числа, кількість днів опалення в деяких випадках вище тарифного. Це теж по цій формулі збільшує нарахування", - додав Бушма.

Також він зазначив, що для близько 650 будинків з будинковими лічильниками були нараховані рахунки за нормами споживання, через те, що співробітники Київенерго не змогли отримати доступ до лічильників. Таким будинкам, за його словами, дані нарахування будуть скориговані.

При цьому, в будинках, де встановлені будинкові прилади обліку, нарахування проводяться виходячи з того, скільки будинок спожив теплової енергії за показаннями приладу обліку.

"Фактично те, що відображено на лічильнику, то люди і отримають в платіжках", - сказав Бушма, додавши, що з 9 тисяч будинків, які обслуговує Київенерго, 1,8 тисячі не мають приладів обліку.

Раніше віце-прем'єр міністр Павло Розенко заявив, що розсилка комунальних платежів за опалення по Києву припинена через зазначених в них неправильних тарифів.

В Київської міськадміністрації рекомендували звертатися на гарячу лінію 1557 і повідомляти про можливі помилки в розрахунках.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X