Зерновий державний гігант впровадив новий фінансовий інструмент для аграріїв

7 травня 2018, 16:15

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) почала застосовувати аграрні розписки, в подальшому держкомпанія планує перевести більшість сільгоспвиробників на таку систему роботи.

Про це йдеться в повідомленні ДПЗКУ, передають Українські новини.

"Умовами розписки є обов'язкова поставка товаровиробником узгодженої сільськогосподарської продукції корпорації. Передоплату виробник отримує навесні, а поставка продукції здійснюється восени", - відзначили в держкорпорації.

Відео дня

Як відзначили в ДПЗКУ, аграрна розписка істотно зменшує ризик невиконання сторонами своїх зобов'язань за договором поставки зерна майбутнього врожаю.

"Починаючи з цього року, Державна продовольчо-зернова корпорація України планує перевести більшість сільгоспвиробників, які беруть участь в форвардної програми, на аграрні розписки", - сказано в повідомленні.

ДПЗКУ вважає, що механізм прискорить процедуру узгодження і отримання передоплати виробником за зерно майбутнього врожаю.

Використання аграрних розписок в Україні почалося в 2014 році з пілотного проекту в Полтавській області. Аграрні розписки в Україні впроваджують структура Світового банку - IFC (Міжнародна фінансова корпорація) у співпраці з МінАП.


Державна продовольчо-зернова корпорація України створена урядом України в серпні 2010 року. 100% випущених акцій ДПЗКУ перебувають у державній власності. До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яної заводи. Сумарно 53 підрозділу-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X