Зернова угода. РФ можуть дозволити експорт аміаку через Одесу — FT

16 листопада 2022, 09:08
Вантажне судно чекає на перевірку для заходу в протоку Босфор, 31 жовтня 2022 року (Фото:REUTERS/Umit Bektas)

Вантажне судно чекає на перевірку для заходу в протоку Босфор, 31 жовтня 2022 року (Фото:REUTERS/Umit Bektas)

Росія та Україна близькі до продовження зернової угоди, що є важливим кроком до пом’якшення глобальної продовольчої кризи, спричиненої вторгненням РФ.

Заради продовження роботи «зернового коридору» Росії можуть дозволити експортувати свій аміак тим же коридором, яким Україна зараз експортує продовольство.

Про це пише Finanacial Times з посиланням на чотирьох людей, знайомих із цим питанням.

Відео дня

Учасники переговорів упевнені, що сторони домовляться про продовження угоди до закінчення терміну її дії у суботу, 19 листопада.

За словами співрозмовників FT, Росія також може отримати послаблення щодо Россільгоспбанку для проведення платежів за власний сільськогосподарський експорт та поновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса.

Як зазначає видання, переговори про продовження угоди проводяться в рамках ООН, і цей процес включав двосторонні зустрічі в кулуарах G20 на Балі.

Як пише видання, згідно з переглянутою угодою, РФ зможе використовувати для експорту аміаку той же морський коридор, яким із серпня експортується українське продовольство.

Раніше агентство Reuters повідомляло, що Росія домагається послаблення санкцій щодо державного Россільгоспбанку для продовження  "зернової угоди ”.

З 2010 до 2018 року головою правління банку був Дмитро Патрушев — син секретаря Ради безпеки Росії та соратника Путіна Миколи Патрушева. Наразі банк та обидва члени родини Патрушевих перебувають під санкціями Заходу.

Як повідомлялося, Україна хоче включити до зернової угоди більше портів та товарів. Зокрема, розширити угоду на порти Миколаївської області, які забезпечували 35% українського експорту продовольства до вторгнення Росії.

У вересні FT писала, що ООН намагається домовитися з Україною та Росією про відновлення роботи аміакопроводу Тольятті – Одеса. Таким чином, в Організації сподіваються зміцнити прихильність Володимира Путіна зерновій угоді.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X