Україна розпочала онлайн-переговори з партнерами про продовження «зернової угоди» — Reuters

7 березня, 18:11
Експорт зерна з України знизився на 26,6% (Фото:YORUK ISIK via Reuters)

Експорт зерна з України знизився на 26,6% (Фото:YORUK ISIK via Reuters)

Україна розпочала онлайн-переговори з партнерами щодо продовження зернової угоди щодо експорту зерна через Чорне море.

Україна розпочала онлайн-переговори з партнерами щодо розширення зернової ініціативи, спрямованої на те, щоб Київ міг продовжувати постачання зерна на світові ринки.

Відео дня

Про це пише Reuters із посиланням на високопоставлене джерело в українському уряді.

За словами співрозмовників видання, Україна не вела переговорів із Росією, яка блокувала українські чорноморські порти після свого вторгнення минулого року, проте Київ розумів, що його партнери розмовляють із Москвою.

«Ситуація з переговорами є досить складною. Зараз багато залежить не від нас, а від партнерів», - зазначив співрозмовник агентства.

У свою чергу, Москва заявляла, що погодиться на продовження зернової угоди тільки в тому випадку, якщо будуть враховані інтереси її власних сільгоспвиробників.

Хоча експорт сільськогосподарської продукції з Росії прямо не підпадає під західні санкції, але в РФ заявляють, що обмеження на її платежі, логістику та страхування є « бар'єром» для її можливості експортувати власне зерно та добрива.

У сезоні 2022/23 експорт зерна з України знизився на 26,6% до 32,9 млн тонн станом на 6 березня через менший урожай та логістичні труднощі, викликані вторгненням Росії.

Торік у листопаді зернову угоду продовжили ще на чотири місяці. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об'єднаних Націй та Туреччина.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
X