Зернова держкорпорація заплатила $80 мільйонів відсотків за китайським кредитом

24 лютого 2017, 13:23
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) у 2016 році виплатила $80 млн на погашення відсотків за кредитом, виданим Ексімбанком Китаю у 2012 році на $1,5 млрд, передає Інтерфакс-Україна

"Ми несемо істотне фінансове навантаження. Компанія в даний час залишається надзвичайно закредитованою, а прибуток від операційної діяльності, незважаючи на його значне зростання, покриває платежі за кредитом лише на 47%", - повідомив в ефірі телеканалу Рада в. о. голови правління ДПЗКУ Олександр Григорович.

Відео дня

За його словами, в 2016 році фінансові витрати корпорації зросли на 14% порівняно з 2015 роком і склали більше 2 млрд грн.

"Це сталося, по-перше, за рахунок збільшення процентної ставки за обслуговування китайського кредиту в 2,6 рази - тільки за минулий рік ми заплатили майже $80 млн відсотків за кредитом. Крім того, збільшення фінансових витрат було зумовлено зростанням курсу долара. Курсові збитки за минулий рік склали понад 1,6 млрд грн", - зазначив керівник ДПЗКУ.

Григорович зазначив, що у 2016 році основні операційні сегменти бізнесу компанії показали позитивну динаміку зростання. Доходи від послуг елеваторів склали 498 млн грн, що на 69% більше, ніж у 2015 році. Доходи від переробної діяльності збільшилися в 3,6 рази, до 948 млн грн.

Основним напрямком, який забезпечує 95% загального операційного доходу корпорації, залишається торгівля зерновими. У 2016 році фінансовий результат від торговельної діяльності становить 797 млн грн.


Нагадаємо, що в 2012 році держкорпорація домовилася з Ексімбанком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд, кошти якого планувалося використати на закупівлю зерна для його експорту за торговельними угодами з КНР. Передбачалося, що надалі китайська сторона виділить ще $1,5 млрд на проекти зрошення та розвитку зернової логістики.

У лютому 2017 року ДПЗКУ постановою Кабінету міністрів була виключена з переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації в 2017 році.


ДПЗКУ створено урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яної заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X