Зернова асоціація назвала Укрзалізницю загрозою для розвитку агросектору

15 березня 2018, 14:16

Українська зернова асоціація (УЗА) вважає роботу Укрзалізниці неефективною, що загрожує розвитку аграрного сектору України в цілому і динамічному зростанню виробництва зерна.

Про це повідомив президент асоціації Микола Горбачов, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Робота Укрзалізниці може зупинити розвиток аграрного сектора. Природна монополія Укрзалізниці може зупинити позитивну динаміку виробництва зернових", - зазначив він.

Відео дня

За його словами, Укрзалізниця не в змозі задовольнити заявки УЗА на експорт.

Основними стримуючими факторами Горбачов назвав низьку оборотність вагонів і пропускну спроможність портів, а також зношеність парку.

При цьому раніше на конференції за участю членів УЗА і великих агрокомпаній фінансовий директор Укрзалізниці Андрій Рязанцев заявляв про рівну подачі вантажних вагонів за заявками на всі станції під навантаження зерна.

Він спростував інформацію про проблеми в нестачі вагонів, зазначаючи, що в за два місяці 2018 року (січень-лютий) компанія збільшила перевезення зерна на 16% - до 6,1 млн т.

"Цифри демонструють, що Укрзалізниця працює ефективно, незважаючи навіть на зростання обсягів врожаю. Провокаційні заяви про те, що ми знищили або зупинили експорт, не мають під собою підстав", - вважає Рязанцев.


Укрзалізниця - український залізничний монополіст. Компанія почала свою господарську діяльність з 1 грудня 2015 року.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Показати ще новини
Радіо NV
X