Земельний кадастр перевели на технологію Blockchain

4 жовтня 2017, 08:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Державний земельний кадастр перевели на технологію Blockchain (блокчейн)

Про це повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України.

"Місяць тому був введений регулярний моніторинг земельних відносин, а найближчим часом аукціони з оренди державних земель також будуть здійснювати в режимі онлайн на технології Blockchain", - заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Відео дня

Передбачається, що впровадження цієї технології дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних, що унеможливить їх підміну в результаті зовнішнього втручання, а також дасть можливість здійснювати громадський контроль за системою.

Відзначимо, що станом на 1 жовтня 2017 року Державний земельний кадастр України зареєстровано 18,7 млн земельних ділянок. Щодня громадянами України здійснюється 30 тис. переглядів публічної кадастрової карти.

Нагадаємо, в червні Кабінет Міністрів України схвалив переведення ведення Державного земельного кадастру на технології захисту інформації Blockchain.

Також раніше повідомлялося, що держпідприємство Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) провело перший в світі аукціон за допомогою технології blockchain, яка унеможливлює зміну даних в системі.


Blockchain - це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів.

При його використанні цифрові записи об'єднуються в "блоки", які потім зв'язуються криптографически і хронологічно в "ланцюжок" за допомогою складних математичних алгоритмів.

Процес шифрування, відомий як хешування, виконується великою кількістю різних комп'ютерів працюють в одній мережі.

Як тільки реєстр буде оновлений і утворений новий блок, він вже не може бути змінений.

Таким чином, підробити його неможливо.


Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні; а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X