Зеленський підписав закон про реструктуризацію боргів тепловиків на 100 млрд грн

27 серпня 2021, 19:42

Президент Володимир Зеленський підписав закон про реструктуризацію боргів тепловиків за газ на 100 млрд грн.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про реструктуризацію боргів за газ теплокомуненерго і водопостачальних підприємств. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Відео дня

Відповідний законопроект парламент ухвалив у другому читанні 14 липня. Закон пропонує:

  • перенести розрахункову дату врегулювання заборгованості з 1 липня 2016 року на 1 червня 2021 рік;
  • дозволити підприємствам реструктуризувати борг за розподіл і транспортування газу з подальшим списанням нарахованої пені;
  • верифікувати і врегулювати за рахунок держбюджету заборгованість по різниці в тарифах на теплоенергію, опалення, постачання гарячої води і т. п., яка утворилася до або після 1 січня 2016 року;
  • призупинити виробництво і заходи щодо примусового стягнення заборгованості, в тому числі за договорами з Нафтогазом і операторами газорозподільних мереж.

Нагадаємо, що на засіданні 14 липня Верховна Рада прийняла закон № 3508-д про реструктуризацію газових боргів комунальних підприємств на суму 100 млрд грн.

Як повідомлялося, 6 липня в Київській міській державній адміністрації заявили, що восени в Києві і ряді інших українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30-40% . Це пояснюється тим, що 20 травня в Україні п рекратіл діяти механізм покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на поставку природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови і ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати.

У Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн в залежності від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання - 109,55-122,17 грн / м куб.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X