Зеленський підписав закон, який повертає 20% ПДВ на аграрну продукцію

29 липня 2021, 17:51

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який повертає 20% ставку ПДВ для аграріїв.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1600-ІХ, який повертає ставку ПДВ в 20% на окремі види сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Офіс президента.

Відео дня

Зокрема закон відновлює 20% ставку податку при ввезенні на територію України великої рогатої худоби, свиней та овець, молока, жита, вівса, насіння льону, олійних культур і цукрових буряків.

Ставка ПДВ у 14% залишається для операцій з поставки пшениці і жита (меслин), ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, ріпакової або ріпаку, соняшнику.

Відзначається, що документ покликаний зменшити ризики від підвищення цін на продукти харчування, а також створити рівні умови оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.

Документ вступає в силу з наступного дня після опублікування і застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього закону.

Нагадаємо, що Рада проголосувала за підвищення ПДВ на аграрну продукцію на початку липня. Раніше в Україні ПДВ для аграріїв знижували до 14%. Відповідний закон був підписаний президентом Зеленським у лютому.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X