«Зелені» облігації. Укренерго запропонувала кредиторам умови реструктуризації боргу на $825 млн
НЕК Укренерго пропонує відтермінувати виплати по «зеленим» облігаціям на два роки та інші зміни.
НЕК Укренерго сьогодні оголосила пропозицію для інвесторів щодо зміни умов випуску «зелених» єврооблігацій сталого розвитку на суму $825 млн з дохідністю 6,875% з терміном погашення у листопаді 2026 року.
«Цей крок суттєво допоможе НЕК „Укренерго“ забезпечити підтримку енергетичного сектору України в умовах повномасштабної війни, яку проти нас веде Росія», — написав у facebook Володимир Кудрицький, голова правління НЕК Укренерго.
Зокрема, пропонується відтермінувати купонні виплати за єврооблігаціями, сплата яких здійснюється протягом 24 місяців, починаючи з наступної дати виплати відсотків за єврооблігаціями, на умовах продовження нарахування відсотків за визначеною ставкою купона на рівні 6,875% та з можливістю капіталізації відтермінованих сум наприкінці цього періоду, а також перенести дату погашення єврооблігацій на 24 місяці - на листопад 2028 року.
Це дозволить Укренерго забезпечити належний рівень ліквідності в сьогоднішній ситуації та отримати можливість спрямувати необхідні кошти на підтримку енергетичного сектору України в умовах неспровокованої військової агресії з боку російської федерації. «Після зміни зазначених умов випуску єврооблігацій всі зобов’язання Укренерго за ними будуть і надалі повністю гарантуватися державою», — акцентують в компанії.
Крім того, Укренерго просить інвесторів схвалити рішення про перенесення строків розгляду виконання цілей елементу сталого розвитку та додати можливість коригувати ці цілі з метою відображення наслідків війни.
Інвесторам, що тримають у своїх портфелях «зелені» єврооблігації сталого розвитку Укренерго, у строк до 9 серпня 2022 року буде запропоновано погодитися із запропонованими змінами. Для забезпечення необхідної підтримки змін до умов випуску єврооблігацій Укренерго цю пропозицію буде об'єднано із пропозицією для інвесторів щодо єврооблігацій України від 20 липня 2022 року через активацію Положення про колективні дії (collective action causes — CACs).
«Зміна умов випуску єврооблігацій дозволить Укренерго спрямувати свої фінансові ресурси на відновлення і підтримку стабільної роботи енергомережі України та інші критично важливі потреби», — упевнені в Укренерго.
Нагадаємо, що 26 липня 2022 року минув термін виплат НАК Нафтогаз власникам єврооблігацій.
21 липня 2022 року Кабінет Міністрів, діючи як загальні збори НАК Нафтогаз України, своїм розпорядженням № 625-р зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії при виконанні угоди щодо єврооблігацій компанії лише після окремого погодження таких дій Кабінетом Міністрів.

«Таким чином уряд пішов на дефолт щодо єврооблігацій НАК Нафтогаз України. Оскільки невиконання зобов’язань щодо єврооблігацій практично позбавило Нафтогаз доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їхню виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023″, — резюмували НАК.