Інвестори в «зелену енергетику» закликали Зеленського до діалогу

1 червня 2020, 20:19

Ассоциации производителей возобновляемой энергии обратились к президенту Владимиру Зеленскому.

Українська асоціація відновлюваної енергетики, Українська вітроенергетична асоціація і Європейсько-українське енергетичне агентство направили спільне президенту Володимиру Зеленському та попросили його провести особисту зустріч з ключовими гравцями та інвесторами в поновлювану енергетику. Лист інвесторів є в розпорядженні НВ Бізнес.

Відео дня

Відзначається, що дані асоціації представляють переважну більшість українських і іноземних інвесторів в "зелену" енергетику.

У листі зазначених асоціацій відзначається, що незважаючи на плюси запуску ринку електроенергії в 2019 року, були виявлені недосконалості, які заважають, в тому числі і галузі відновлюваної енергетики.

"Урядом в особі Прем'єр-міністра Дениса Шмигаль і в.о. Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Ольги Буславець був прийнятий ряд рішень щодо вирішення кризи в енергетичній галузі, однак сектор відновлюваної енергетики знаходиться перед загрозою дефолту", - йдеться в повідомленні.

Автори листа зазначають, що галузь «зеленої» енергетики залучила $ 10 млрд інвестицій в економіку України - 25% від усіх інвестицій в країну з часів незалежності. Крім того, розвиток сектора привело до зростання інвестицій з боку громадян - близько 25 000 тисяч домогосподарств встановили домашні сонячні електростанції.

Асоціації просять президента врахувати аргументи:

  • Необхідно сприяння з боку президента щодо термінового внесення змін до низки законів України та регуляторних актів НБУ і НКРЕКП після досягнення компромісу між урядом та інвесторами;
  • Необхідно зберегти міжнародні відносини та інвестиційний рейтинг України. Будь-негативний результат переговорів між урядом та інвесторами відразу зупинить інвестиції не тільки в галузь відновлюваної енергетики, а в інші сектори економіки;
  • Необхідно зберегти робочі місця. Відновлювана енергетика і суміжні галузі створили близько 30000 робочих місць в країні.

Асоціації запевняють, що регулювання необхідно, в тому числі і для забезпечення енергетичної безпеки та інвестиційної привабливості країни.

Нагадаємо, що 24 травня в ЗМІ був оприлюднений проект меморандуму, згідно з яким заплановано обмеження введення в експлуатацію нових генеруючих установок СЕС, які отримають «зелений тариф», до 30 червня 2020 року.

Однак, відповідно до абзацу 3 ч. 2 ст. 9 (1) Закону України Про альтернативні джерела енергії цей термін повинен був закінчитися в грудні 2021 року. Якщо ці норми Меморандуму будуть прийняті, то компанії будуть змушені відмовитися від будівництва станцій.

Нагадаємо, що в зв'язку з наявними кризовими явищами в енергетиці України, з осені минулого року між урядом і учасниками ринку ведуться переговори про обмеження частки ВДЕ і зниженні «зеленого тарифу».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X