Працівники Facebook влаштували віртуальний страйк через пост Трампа
Співробітники Facebook влаштували страйк і вимагають від керівництва компанії видалити пост Трампа про протестуючих в США. Також співробітники закликали до відставки віце-президента по глобальній політиці Джоела Каплана.
Сотні співробітників Facebook тимчасово відмовилися виконувати свої робочі обов’язки в зв’язку з відсутністю реакції керівництва компанії на нещодавній пост президента США Дональда Трампа про протестувальників через загибель афроамериканця Джорджа Флойда.
Про це пише New York Times з посиланням на співрозмовників у компанії.
Працівники компанії, незадоволені рішенням СЕО Facebook Марка Цукерберга не видаляти пост Трампа про протестувальників в Міннеаполісі, розмістили повідомлення про те, що не працюють на знак протесту в своїй електронній пошті, чатах і акаунтах в соціальних мережах.
«Ненависницького риторика, що пропагує насильство проти темношкірих протестувальників з боку президента США, не заслуговує захисту під прикриттям свободи вираження», — написав один зі співробітників компанії на внутрішній дошці оголошень, повідомляє The New York Times.
Співрозмовник видання закликав СЕО компанії Марка Цукерберга видалити публікацію президента США «пропагує насильство, вбивство і неминучу загрозу темношкірим».
Крім того, в приватних чатах співробітники закликали до відставки віцепрезидента Facebook з глобальної політики Джоела Каплана.
Невдоволення співробітників компанії викликала публікація президента Трампа від 29 травня, в якій він повідомив, що готовий відповісти військовою силою на протести. Трам розмістив цей пост в Facebook і Twitter. У Twitter пост президента США позначили як «прославляє насильство» і зробили його доступним тільки при натисканні. У той же час Facebook жодним чином аналогічний пост не модерував і не відзначав.
Таке рішення Цукерберг пояснив тим, що Facebook дає користувачам можливість самовиражатися, якщо це не викликає «безпосередньої загрози, шкоди або небезпеки, яку можна виразити в ясних політичних термінах». Також він додав, що згадка про задіювання нацгвардію в публікації є попередженням про дії держави.
У компанії заявили, що розуміють «розуміють біль, який зараз відчувають люди, особливо темношкіра спільнота» і закликали співробітників повідомляти про незгоду. Зазначається, що Цукреберг переніс зустріч з активістами з 4 червня на вівторок, 2 червня.
Протести в США почалися 26 травня в Мінненаполісі після смерті афроамериканця Джорджа Флойда від рук поліцейського. Спочатку протести проходили мирно, проте на наступний день перейшли в заворушення, грабежі і підпали магазинів. 28 травня поліція остаточно втратила контроль над містом — ввечері в цей день учасники протесту розгромили і підпалили 3-й відділок поліції. В результаті губернатор Міннеаполіса Тім Уолз прийняв рішення залучити в місті Національну гвардію США і ввести режим надзвичайної ситуації.
Нагадаємо, що на початку травня Facebook оголосив про створення ради для вирішення суперечок з модерації контенту. До ради увійшли експрем'єрка Данії Хелле Торнінг-Шмідт, колишній головний редактор The Guardian Алан Русбріджер і володарка Нобелівської премії миру Тавакуль Карман. Повідомлялося, що рада зможе скасовувати рішення керівництва компанії і Цукерберга.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.