Верховний суд підтвердив законність продажу миколаївського заводу Океан

12 листопада 2020, 10:35

Касаційний господарський суд в складі Верховного суду 10 листопада остаточно підтвердив законність продажу заводу Океан.

Він відмовив чотирьом заявникам у задоволенні їх касаційних скарг, повідомляється на сайті підприємства. Суд підтвердив законність публічного аукціону з продажу Миколаївського суднобудівного заводу Океан, в результаті якого новим власником заводу став Василь Капацина, колишній начальник Миколаївського морського торгового порту.

Відео дня

Аукціон з продажу заводу Океан відбувся в грудні 2018 року. На той момент підприємство знаходилося в стані ліквідації після визнання банкрутом в 2015 році і мало багатомільйонні борги. Капацина викупив підприємство за 112 млн грн.

За завод Океан довгий час йшла запекла боротьба з офшорними компаніями з російським корінням, з використанням українських чиновників і прокурорів.

Касаційні скарги до Верховного суду подали компанії, які раніше оскаржували законність аукціону в Господарському суді Миколаївської області: ТОВ Океан-Судоремонт (кінцевий бенефіціар з 15 червня року - Василь Астіон, раніше – Ігор Ігнатов), компанії Бельмонт Індастріз Інк та Пойзантер Холдінгз ЛТД (представник – Ігор Ігнатов), а також первинна профспілкова організація Миколаївського суднобудівного заводу Океан (голова і єдиний член Анатолій Нємов).

Господарський суд Миколаївської області в лютому поточного року підтвердив законність аукціону, а Південно-Західний апеляційний господарський суд в серпні зберіг в силі рішення суду першої інстанції. Розглянувши касаційну скаргу, Касаційний господарський суд в складі Верховного суду України вирішив залишити в силі рішення судів попередніх інстанцій.

На сайті заводу відзначається, що після зміни власника там почалося відновлення виробництва. На замовлення нідерландської судноплавної компанії Eurobulk завод побудував дві баржі. Підприємство також виконало кілька контрактів з виготовлення несучих металоконструкцій для моста на Володимирській гірці і Шулявського шляхопроводу в Києві. На прохання президента Володимира Зеленського на заводі зробили металоконструкції для моста через річку Сіверський Донець у Станиці Луганській. Зараз Океан виготовляє металоконструкції для нового моста в Запоріжжі. Також завод відремонтував буксири Очаків, Ізмаілец і Зюйд, суховантажне судно ALICE і земснаряд Ріон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X