Маніпулювати розподілом справ. Завод Коломойського закидав скаргами Конституційний суд — Схеми

15 березня 2021, 16:27

За даними розслідування програми Схеми, Запорізький завод феросплавів Ігоря Коломойського подав дві однотипні скарги в КСУ. Через це в суді могли обійти систему авторозподілу справ, і справа про голову НАБУ потрапила до судді Олександра Тупицького.

Через подачі двох однотипних за змістом конституційних скарг від Запорізького заводу феросплавів, який пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським, в Конституційному суді могли обійти авторозподіл справ.

Відео дня

Про це йдеться в розслідуванні журналістів програми Схеми.

За даними Схем, 20 травня 2020 на Конституційному суді України одне за іншим було зареєстровано два однотипних справи Запорізького заводу феросплавів. Однак, попри той факт, що обидві скарги були однакові як за назвою, так і по суті, (щодо відповідності Конституції окремих положень Господарського процесуального кодексу України - тобто, вони стосуються принципу оскарження господарських справ в судах), вони були зареєстровані і розподілені на двох різних суддів.

Одна скарга потрапила до судді Сергія Сасу, інша - судді Ігорю Сліденко. Відзначається, що одну зі справ КСУ закрив через 1, 5 місяці з формулюванням про «зловживанні правом подачі конституційної скарги».

Відзначається, що по іншому, не закритому справі про феросплавному заводі згодом суддею-доповідачем став Олександр Тупицький. Це сталося через об'єднання справ Запорізького заводу і ВАТ Азот, де доповідачем вже був Тупицький.

Як повідомляють Схеми, наступну справу після двох скарг від заводу надійшло в суд також 20 травня 2020 го і було в алфавітному порядку розподілено на суддю Олександра Тупицького. Це відбулося відповідно до процедури, прописаної в законі про КСУ. Справа стосувалася президентського указу про призначення директором НАБУ Артема Ситника.

Журналісти відзначили, що це не перший раз, коли справи по НАБУ і Запорізькому феросплавному заводу розподіляють саме на суддю Тупицького. Так, в 2019 році коли Тупицький був суддею-доповідачем по справ Запорізького заводу феросплавів, КСУ позбавив НАБУ однією з ключових функцій - права через суд визнавати недійсними угоди за корупційними виробництвам.

«Тоді НАБУ оцінювало, що таке рішення може коштувати державі мінімум 7 млрд грн - на таку суму обчислюються вже розірвані з ініціативи детективів НАБУ через суди угоди», - йдеться в матеріалі.

Відзначається, що першим підписантом звернення в КСУ щодо законності призначення керівника НАБУ був тепер уже колишній депутат партії Слуга Народу Олександр Дубинський. Також серед підписантів виявилися депутати Максим Бужанський, Олександр Куницький, Віктор Медведчук, Данило Гетманцев.

У липні 2019 року в інтерв'ю НВ Ігор Коломойський оцінював Запорізький завод феросплавів не менше, аніж в $500 млн , а Нікопольський - в $ 1 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X