Завод Фірташа звинуватили у забрудненні довкілля

30 січня 2018, 16:50

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України виявив нанесення шкоди екології у прикордонних районах Херсонської області внаслідок функціонування заводу Кримський титан, який належить бізнесмену Дмитру Фірташу.

Про це повідомили у прес-службі міністерства.

Встановлено, що в ході діяльності заводу утворюються відходи: фосфогіпс, піритні огарки, гідролізна кислота, промивна кислота. Останні зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області.

Відео дня

Ці речовини проникають до Ісходненського водозабору, який є єдиним джерелом питної води для Армянська.

Згідно з повідомленням, існує велика небезпека проникнення у інші підземні водні пласти, з яких споживається питна вода населених пунктів Херсонської області.

В міністерстві вимагають втручання відповідних державних органів України та міжнародних організацій.


Кримський Титан - найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи. Крім діоксиду титану пігментного, підприємство виробляє червоний залізоокисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюмінію сульфат, рідке натрієве скло, залізний і мідний купорос, соду і літій.


Нагадаємо, що після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований в Києві і перейменований в Юкрейніан Кемікал Продактс (Ukrainian Chemical Products). Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої у Москві, яку контролює Дмитро Фірташ.

У вересні 2017 року російський банк ВТБ подав позов в Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $39,4 млн заборгованості з компанії Ukrainian Chemical Products.

У грудні Фірташ задумався перевести кримський бізнес на нову компанію - ТитанАктив. Таким чином, компанія хоче уникнути проблем з бізнесом через судові позови.

Показати ще новини
Радіо НВ
X