Затриманого в Україні молдавського бізнесмена засудили до 18 років в'язниці

20 квітня 2017, 13:56
Відомий молдавський бізнесмен В'ячеслав Платон, обвинувачений у відмиванні понад $20 млрд з Росії через молдавські банки, засуджений до 18 років позбавлення волі

Вирок виніс у четвер суд Кишинева, передає Інтерфакс-Україна. При цьому прокурори вимагали для обвинуваченого 23 роки тюремного ув'язнення. Поки ні прокурори, ні адвокати не виступали з коментарями з приводу винесеного судом рішення.

Відео дня

Платон, який був позбавлений права бути присутнім на процесі у ході попередніх засідань через свою "погану поведінку" і образи суддів, був доставлений в четвер на оголошення вироку.

Підсудному не дали виступити з останнім словом, проте він встиг вигукнути кілька фраз відразу після внесення вироку.

Згідно з процедурою, засідання суду було закритим, але при оголошенні вироку доступ в зал засідань був забезпечений для всіх, в тому числі для журналістів.

"Подивіться мені в очі, панове судді! Вам не соромно?! Це не вирок, це політичне судилище, влаштоване вашим господарем - Владом Плахотнюком (головний молдавський олігарх і лідер Демократичної партії – ред.), місце якому, насправді - у в'язниці! Це не суд, це звіринець Плахотнюка!", - заявив Платон, звертаючись до суддів.

Нагадаємо, що Платон був затриманий у Києві 25 липня 2016 року по лінії Інтерполу. У Кишинів він був доставлений на приватному літаку, який, як стверджують його адвокати, для цього зафрахтував його колишній бізнес-партнер Влад Плахотнюк. Платон звинувачується у розкраданні зі збанкрутілого в жовтні 2015 р. Banca de Economii близько 1 млрд леїв (понад $20 млн).

Він також проходить по так званій справі Ландромат про відмивання з Росії в офшори через банки Молдови більше $20 млрд.

Так, колишній співробітник Національного центру по боротьбі з корупцією Михайло Гофман розповів про відмивання понад $23 млрд російського походження через молдавські банки. А в МВС Росії заявляли про виведення $10,9 млрд. за "молдавської схемою" тільки в 2015 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X