Заступнику Насалика заборонили керувати Укренерго

30 жовтня 2018, 13:18

Господарський суд Києва призупинив дію рішення комісії щодо реорганізації Укренерго про передачу повноважень з управління справами підприємства заступнику міністра енергетики та вугільної промисловості Михайлу Близнюку.

Відповідне рішення за клопотанням НЕК суд прийняв 23 жовтня 2018 року, передає Інтерфакс-Україна.

Суд також заборонив Міненерговугілля і створеній ним комісії здійснювати управління справами і поточною діяльністю Укренерго, а також вносити зміни до Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб в частині зміни керівника підприємства.

Відео дня

У Укренерго побоюються, що в подальшому у контрагентів підприємства виникнуть підстави для стягнення збитків, упущеної вигоди, викликаними позивачем в результаті дій неуповноваженого "керівника", що може завдати майнової шкоди НЕК в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, що 18 жовтня Міненерговугілля заявило, що комісія з реорганізації Укренерго, яку з 9 жовтня очолює заступник голови Міненерговугілля Михайло Близнюк, "з метою якісного завершення процесу реорганізації" прийняла рішення про перехід повноважень з управління НЕК до голови комісії.

У той же час в Укренерго заявляють про свідоме перешкоджання корпоратизації та процесу впровадження ринку електроенергії з боку комісії з реорганізації, склад якої затверджується профільним міністерством.

25 жовтня, комісія з реорганізації Укренерго залишила у силі рішення про передачу повноважень з поточного управління підприємством очільнику комісії заступнику міністра енергетики та вугільної промисловості Близнюку.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Показати ще новини
Радіо NV
X