Заступник Меркель і прихильник газових проектів Кремля перейнявся долею України як транзитера газу

29 жовтня 2015, 17:31
Віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель прокоментував перспективи української ГТС у світлі будівництва обхідних газопроводів за участю Газпрому, повідомляє Укрінформ     

За словами Габріеля, незважаючи на будівництво газопроводів у обхід України, від транзиту газу через її територію відмовлятися не варто. Адже збереження Україною статусу країни-транзитера є умовою для успішної реалізації проекту Північного потоку-2, який він особисто палко підтримує і виступає проти його політизації.

Відео дня

"Щоб обмежити політичне втручання в ці питання, потрібно врегулювати питання про роль України як транзитної країни. Це має і технічні причини, адже ви знаєте, що саме стан газотранспортної системи в Україні не в дуже хорошій формі. Але, звичайно, це буде відігравати для України фінансову і політичну роль - що стосується реверсного потоку газу. З усім іншим ми впораємося; найголовніше, щоб в руках німецьких органів залишилося право врегулювання цих питань, щоб обмежитися тільки видачею відповідних дозволів, і тоді ми обмежимо можливість політичного втручання в цей проект", - зазначив політик.

Нагадаємо, Габріель вважається прихильником зменшення санкційного тиску на Кремль: в кінці вересня політик заговорив про можливість скасування санкцій проти Москви, вважаючи, що український конфлікт не повинен впливати на весь спектр відносин між Заходом і Росією.

Раніше в Єврокомісії поставили під сумнів доцільність будівництва газопроводу Північний потік-2, і повідомили про перевірку планів будівництва газопроводу на відповідність європейському законодавству.

Крім того, в Брюсселі заявили, що не розуміють необхідності в нових потужностях, якщо за призначенням не використовуються вже існуючі.

В свою чергу, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газопроводу Північний потік і побачив передумови для збільшення обсягу реверсу газу для потреб Києва. Зокрема, прем'єр заявив, що лобісти будівництва Північного потоку "просто роблять з нас ідіотів".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X