Заступник Гонтаревої розповів як досягти інфляції в 12%

16 березня 2016, 20:32
Національний банк (НБУ) готовий розпочати діалог із МВФ щодо узгодження усіх параметрів впровадження режиму інфляційного таргетування

До цього він приступить одразу із запровадженням ключової процентної ставки, яка стане основним інструментом регулювання інфляції в країні.

Реалізація основних напрямків подальших заходів НБУ для функціонування режиму інфляційного таргетування розпланована до середини 2017 року.

Відео дня

Напрями дій для створення умов функціонування режиму інфляційного таргетування на наступні 12-18 місяців
Напрями дій для створення умов функціонування режиму інфляційного таргетування на наступні 12-18 місяців Фото:

Як результат ефективного впровадження інфляційного таргетування, на переконання очільників НБУ, країна матиме інфляцію на рівні 12% у 2016 році, 8% – у 2017-му, 6% – у 2018-му, та однознакову інфляцію, на рівні 4-6%, у наступні роки. Також інфляційне таргетування сприятиме нарощенню міжнародних резервів.

Зміна умов, необхідних для функціонування інфляційного таргетування, до і після його запровадження
Зміна умов, необхідних для функціонування інфляційного таргетування, до і після його запровадження Фото:

"МВФ достатньо наполегливо рекомендував Україні запровадити режим інфляційного таргетування ще 10 років тому, але не було політичної волі. НБУ наразі знаходиться на третьому етапі запровадження інфляційного таргетування – впровадження режиму", – повідомляє Дмитро Сологуб, заступник голови НБУ.

Перші два етапи – створення технічних та інституційних передумов – реалізовувалися протягом 2015 року.

Порівняльний аналіз передумов для запровадження режиму інфляційного таргетування
Порівняльний аналіз передумов для запровадження режиму інфляційного таргетування Фото:

Інфляційне таргетування вперше було застосоване на практиці у Новій Зеландії та Канаді ще на початку 1990-х. Концепція передбачала, що за рівень інфляції відповідає один орган в країні, і дбає щоб інфляція трималася на однозначному рівні.

Показати ще новини
Радіо NV
X