Заступник голови USAID назвав умови української енергонезалежності

10 жовтня 2017, 12:34
Україна не зможе стати енергонезалежною без остаточного створення ринку електроенергії

Про це заявив заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел в інтерв'ю порталу енергореформи.

"Один з головних моментів, про який потрібно пам'ятати: Україна була залежною від імпорту енергоносіїв. В даний час ситуація покращилася. Але для того, щоб стати повністю незалежною, Україні необхідно продовжувати реформу енергосектора", - пояснив Пеннел.

Відео дня

За його словами, за останні три роки Україна далеко просунулася на шляху реформування цього ключового сектора економіки, але вона не повинна зупинятися на цьому шляху.

"Потрібно обов'язково впровадити всі нормативні акти, які необхідні для імплементації цих законів. Потрібна подальша робота у секторі електроенергії і секторі газу", - зазначив представник американського уряду.

На його думку, українському уряду "всі кроки з реформування енергосектору необхідно робити в координації з Європейським Союзом і американським урядом", щоб зміни відповідали стандартам і вимогам ЄС.

"Адже це буде потрібно Україні для більшої інтеграції з ЄС", - зазначив Пеннел.

Представник USAID погодився з думкою, що є небезпека зупинки реформ і навіть реставрації колишніх порядків і правил у енергосекторі. Однак він зазначив, що для незворотності процесу реформ в енергосекторі вони повинні реалізовуватися разом із заходами по боротьбі з корупцією і "скороченням інтересів олігархів" у цій сфері економіки.

"Реформа енергосектору обов'язково повинна йти разом із боротьбою з корупцією", - підкреслив він.

Нагадаємо, що раніше уряд України спрогнозував зростання енергоспоживання в Україні.

Крім того, 11 червня набув чинності закон Про ринок електричної енергії.

Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Показати ще новини
Радіо NV
X