All cash, вихід з компанії. Засновник Depositphotos прокоментував суму угоди з американською компанією

28 жовтня 2021, 14:18

Засновник Depositphotos Дмитро Сергєєв підтвердив, що заробив на продажу компанії близько $50 млн і пояснив низьку ціну угоди.

Засновник Дмитро Сергєєв прокоментував суму продажу компанії американська компанія VistaPrint за $85 млн, зазначивши, що на суму угоди вплинули ризики країни, і його бажання вийти з компанії після закриття угоди.

Відео дня

Про це Сергєєв розповів в інтерв'ю AIN.UA.

Також він підтвердив, що отримав у результаті угоди близько $50 млн, оскільки він мав 55,9% common stock компанії Depositphotos.

«Чому сума угоди така невелика? Це велика рідкість у угодах, коли купується private equity на пізніх стадіях: мені дали вийти з компанії. All cash deal. Зазвичай все ж таки ставлять умови: наприклад, тобі дають велику суму, але ти маєш кілька років опрацювати і показати результат. А якщо щось пішло не так – сума зменшується», – розповів Сергєєв.

Також він додав, що йому надали можливість докупити акцій Cimpress, яка, за словами Сергєєва. « Тільки дорожчатиме».

За словами засновника Depositphotos, в Україні все ще важко залучати великий капітал, а без капіталу практично нереально грати на рівних із великими закордонними компаніями.

« Ми де-факто – українська команда, на нас накладаються усі країнові проблеми. Їхня маса… І якщо згаяти час — можна програти все», — зазначив Сергєєв.

Нагадаємо, що американська компанія VistaPrint купила українську компанію, яка розробляє фотосток Depositphotos та онлайн-редактор Crello.

Фотосток Depositphotos був заснований у 2009 році у Києві уродженцем Росії Дмитром Сергєєвим. За оцінкою Forbes Україна, в результаті операції він отримав щонайменше $47,9 млн. Його частка становила 55,9%. Серед співвласників були топменеджери компанії, анонімні інвестори, інвесткомпанія TMT Investments, Європейський банк реконструкції та розвитку, фонд AVentures Capital.

З моменту заснування Залучив $8 млн інвестицій. Forbes Україна зазначає, що VistaPrint купив компанію майже за оцінкою останнього раунду. У березні 2016 року TMT Investments, за даними PitchBook, продав 7,1% акцій не названому покупцеві за $5,85 млн, а весь «центр» оцінювався в $82,3 млн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X