У Фінляндії відклали запуск нового реактора на АЕС до весни

28 грудня 2022, 12:05
На фінській АЕС вже 13 років не можуть запустити третій реактор (Фото:Teollisuuden Voima Oy via Wikipedia)

На фінській АЕС вже 13 років не можуть запустити третій реактор (Фото:Teollisuuden Voima Oy via Wikipedia)

Запуск нового реактора на фінській АЕС Олкілуото відклали до весни 2023 року.

У Фінляндії відклали до весни запуск третього реактора атомної електростанції Олкілуото, який мав запрацювати протягом грудня.

Про це пише видання ERR.

Зазначається, що 27 грудня третій реактор АЕС Олкілуото було запущено у тестовому режимі.

Відео дня

Введення реактора в експлуатацію відстало від графіка вже на 13 років. У вересні його все ж таки запустили, після чого в турбінах насосів, що охолоджують, виникли тріщини.

Реактор обслуговують чотири турбіни, дві з яких наразі замінили, а в інших двох, як і раніше, є тріщини. Ймовірно, тріщини виникли від швидкого перемикання навантаження під час тестового пуску.

Наразі реактор запустили на 11 днів, після чого його зупинять на місяць для додаткової перевірки турбін. Черговий тестовий запуск відбудеться на початку лютого 2023 року.

Оператор станції Teollisuuden Voima розраховує, що реактор запрацює у комерційному режимі 8 березня.

В естонській державній енергокомпанії Eesti Energia зазначили, що цієї зими енергія з Олкілуото-3 не надходитиме до мережі, що викликає певне занепокоєння. Січень і лютий традиційно є найхолоднішими місяцями у регіоні Балтійського моря.

Раніше повідомлялося, що Росатом вимагатиме від Фінляндії повернути гроші за нереалізований проєкт будівництва АЕС Ханхіківі-1.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X