Заплатити доведеться. З кримчан вимагатимуть гроші за українськими кредитами

9 листопада 2016, 09:53
Через два роки після анексії Криму Росією позичальники, які проживають на півострові, схоже, втратили особливе положення і повинні будуть заплатити за кредитами, взятими раніше в українських банках

Про це повідомляє Коммерсантъ.

Відзначається, що на сайті Фонду захисту вкладників Криму (ФЗВ) з'явився список організацій, які через ФЗВ отримали право стягнути з громадян Криму борги за кредитами, придбаними в українських банках.

Відео дня

На поточний момент таких організацій три: ЮК Правові ініціативи (Краснодар), Фондовий конверс-центр (Москва) і ДиДжи Фінанс Рус (Санкт-Петербург). За даними Агентства по страхуванню внесків (АСВ, материнська структура ФЗВ), сукупний обсяг вимог за кредитами кримчан, набутий цими організаціями в українських банків (Фідобанк, ОТП-банк, Альфа-банк), - трохи менше 1 млрд руб. Найбільшим стягувачем є Фондовий конверс-центр з обсягом вимог до 19,5 тис. громадян на суму 818,2 млн. руб. в українського Альфа-банку.

Всього, за даними АСВ, ФЗВ звернулися 15 організацій - набувачів прав вимог за кредитами українських банків кримчанам, однак 12 з них отримали відмову в зв'язку з ненаданням повного пакету документів.

Втім, подавати документи вони можуть необмежену кількість разів, так що число стягувачів з кримчан українських боргів через ФЗВ може зрости. З моменту відходу з Криму українських банків навесні 2014 року ніяких масштабних практичних дій по стягненню виданих ними кримським жителям кредитів не робилося.

За даними Незалежної асоціації банків України, на 1 лютого 2014 року українські банки надали позичальникам Криму кредити на суму 16,6 млрд гривень.

У квітні 2014 року Володимир Путін у ході прямої лінії, відповідаючи на питання жителя Криму, як бути з кредитом, узятим в Приват-банку на автомобіль, сказав: "Ну, катайтеся спокійно. Не хочуть пан Коломойський з Фінкельштейном (глава Кримського Приват-банку) отримувати гроші з вас - це їх справа".

Показати ще новини
Радіо NV
X